fbpx
Close

Baltic Horizon Fund rõõmustab investoreid kopsaka väljamaksega

Avatar

Foto: Siim Semiskar

Kodusel Tallinna börsil noteeritud kinnisvarafond Baltic Horizon Fund teatas 16. augustil, et investoritele tehakse väljamakse 0,025 eurot ühe osaku kohta. Kogusummana on tegemist ligikaudu 2 miljoni euroga.

Väljamakse viimase 12 kuu jooksev tootlus on 7,5%, mis põhineb Tallinna börsil oleva osaku teise kvartali viimase päeva sulgemishinnal ning väljamakseid on õigus saada osakuomanikel, kes on registrisse kantud kui osakuomanikud 03. septembril T2S arveldussüsteemi tööpäeva lõpu seisuga, seisab fondi börsiteates.

Kord kvartalis investoritele tulu jaotava Baltic Horizon Fundi jaoks on 2018. aasta teise kvartali väljamakse ühe osaku kohta seni suuruselt teine. Rohkem maksti osaku eest intressitulu vaid esimese väljamaksega 2016. aasta kolmanda kvartali eest, kui see number oli 0,026 eurot.

-Tabel: baltichorizon.com

Lisaks on Baltic Horizon Fund alustanud oma osakute tagasiostutehinguid, mis kestavad kuni 19. juunini 2019 ning mille jooksul võidakse omandada kuni 5 miljonit osakut, kokku kuni viie miljoni euro eest. Tagasiostuprogrammi eesmärk on osta fondiosakuid avatud turult seni, kuni nende hind on madalam võrreldes kõige uuema netovara väärtusega (NAV).

Hetkel kauplebki Baltic Horizon Fundi osak Tallinna börsil tugevalt alla puhasväärtuse, kui 17. augusti sulgemishind oli 1,275 eurot ning NAV on viimaste arvutuste kohaselt 1,391 eurot.

Fondi veebileheküljega saab tutvuda SIIN.

Baltic Horizon Fundi osakute tagasiostuprogrammi kohta on Rahapuu blogi kirjutanud täpsemalt SIIN ja SIIN.

scroll to top