fbpx
Close

Baltic Horizon Fond ostab Vilniuses 18,3 miljoni euro eest uue vastvalminud büroohoone

Avatar

Foto: Siim Semiskar

Baltic Horizon Fond allkirjastas 18. detsembril ostu-müügilepingu UAB-ga YIT Kausta, mis kuulub Soome YIT Corporation gruppi, vastvalminud Duetto II büroohoone omandamiseks.

Lepingujärgne ostuhind on ligikaudu 18,3 miljonit eurot, mis teeb omandamise ligikaudseks tootluseks 7,1%. Tehingu lõpuleviimine toimub eelduslikult 2019. aasta märtsi alguses, mil ehitustööd on lõpetatud ning üürnikud sisse kolinud. Suurimad üürnikud on Vilniuse küttevõrgu ettevõte, Sweco ja Rimi Leedu, seisab kolmapäeval avaldatud börsiteates.

Duetto II asub Vilniuses, aadressil Spaudos 6, juba Baltic Horizon Fondile kuuluva Duetto I kõrval. “Pärast tehingu lõpuleviimist omab ja valitseb Baltic Horizon Fond mõningaid Vilniuse parimaid üürnikke koondavat atraktiivset bürookompleksi,” kommenteeris fondijuht Tarmo Karotam.

Baltic Horizon Fondi osaku hind sulgus kolmapäeval 1,3 euro tasemel ning selles piirkonnas on hind viimastel aegadel ka kõikunud, kuigi alles hiljuti teatas fond, et novembri lõpu seisuga oli osaku puhasväärtus ehk NAV 1,375 eurot (+0,55% eelneva kuu seisuga). Fondi puhasväärtust mõjutas positiivselt renditegevusest teenitud rahavoog, negatiivselt aga muutus tuletisinstrumentide (SWAP) riskide maandamise reservis.

Baltic Horizon Fondi osaku hinna kõikumine alates 2018. aasta algusest:

Graafik: Nasdaq Baltic
scroll to top