fbpx
Close

LHV Pank omandab likvideerimisel oleva Versobanki laenuportfelli

Avatar

Foto: LHV pank

AS LHV Pank ja likvideerimisel olev Versobank AS sõlmisid 19. detsembril lepingu, mille kohaselt omandab AS LHV Pank ligikaudu 18,4 miljoni euro eest Versobank AS-i laenuportfelli. Hinna täpne summa määratakse kindlaks seisuga 1. jaanuar 2019. Hind tasutakse ühes osas tehingu lõpuleviimisel.

Laenuportfell omandatakse laenuportfelli ettevõttena, mis koosneb laenu- ja tagatislepingutest ning portfelliga seotud kahest töötajast. Laenuportfellist tulenevad nõuded Eesti ettevõtetest klientide vastu on summas ligikaudu 17 miljonit eurot ja Eesti residentidest eraklientide vastu summas ligikaudu 3 miljonit eurot, seisab börsiteates.

“Otsime aktiivselt võimalusi oma äri kasvatamiseks. Laenuportfelli kasvatamine on meie jaoks esmatähtis, et suurendada intressitulusid ja tõsta efektiivsust olemasoleva kulubaasi juures,” ütles LHV Panga juhatuse esimees Erki Kilu. “Kuigi Versobank-i laenuportfell ei ole suur, on tegemist meie ootustele vastava intressimäära ja hästi tagatud portfelliga. Lisaks annab laenuportfelli omandamine meile reaalse kogemuse oma laenu- ja tagatise infosüsteemide toimimisest ka ülevõetavate lepingute puhul.”

Sõlmitud lepingu kohaselt viiakse omandamistehing lõpule eelduslikult 28. jaanuaril 2019. aastal, kusjuures tehingu lõpuleviimise eeltingimuseks on laenuportfelli auditi rahuldavad tulemused AS-i LHV Pank jaoks.

scroll to top