fbpx
Close

Analüütikud: investoritel on vaja teha raskeid otsuseid

Avatar

Investoritel on käes aeg, mil nad peavad otsustama, mida teha oma portfelliga alanud aasta alguses, teatasid kaks analüütikut CNBC-le antud intervjuudes.

Nende sõnul tuleb investoritel kas hakata riske maandama või hoida oma portfelli. Arvestades 2018. aasta tugevat algust aktsiaturgudel on järjest vähem sisenemiskohti, mis poleks liiga kallid.

“Investeerimisprofessionaalid ei soovi sel turul riskida,  pole midagi konkreetset, mille järele minna, välja arvatud lühiajalised kõikumised ja sellel pole mõtet,” sõnas Embark Group’i esindav Peter Toogood.

Neljapäeval jõudis Dow Jones 25 000 punktini, registreerides kiireima 1000-punktise tõusu ajaloos. Analüütikud seletasid seda positiivse hüppega USA tööturul, mis lisab investoritele majanduslikku kindlustunnet.

On kahtlusi selle trendi püsimajäämises ja on võimalik, et horisondil on näha korrektsiooni.
“Võlakirjad on hullumeelsed ja fikseeritud, aktsiad on nii kõrgel, et pole mõtet neid osta. Ainukesed alternatiivid on kuld ja valuutad. See on kõik, mis jäänud, sest kõik muu on väga kallis,” märkis Toogood.

Temaga oli päri Fidelity Internationali esindaja Sonja Laud. “Kas ma soovin veel osa saada viimastest tõusupunktidest või ma alustan oma investeeringute kaitsmist võimaliku languse eest? See on väga huvitav küsimus,” sõnas Laud.

“Kui investorid nõustuvad meiega, siis nad võiksid alustada riskide maandamisega. Kui nad ütlevad, et suudavad alla neelata kõikumisi ja on valmis taluma korrektsiooni, siis las jätkavad senist tegevust,” märkis Laud.

scroll to top