fbpx
Close

Zuckerberg: krüptorahade tehnoloogia võib Facebooki “parandada”

Avatar

Facebooki looja Mark Zuckerberg teatas, et tehnoloogia, mis on Bitcoini taga, võib ühel hetkel saada oluliseks ka Facebooki jaoks.

Neljapäeval avaldatud 2018. eesmärke kirjeldavas avalduses sõnas alles 33-aastane Zuckerberg, et uue aasta peamiseks eesmärgiks saab olema “parandada” Facebook ning muuta maailm vähem ärevaks paigaks ning muuta ühiskonda ühtsemaks. Tema sõnul võib just krüptorahades peituda potentsiaalne võti, mis aitaks Facebookil võidelda teiste seas vihakõne ja valeuudistega.

Zuckerbergi peamine huvi krüptovaluutade vastu on tingitud sellest, et see pakub võimu detsentraliseerimist. Oma blogipostituses nõustus ta, et üldsuse arvamus suurte tehnoloogiafirmade vastu on pöördunud: “Väikese arvu ülisuurte tehnoloogiahiidude võim ja riikide püüdlused kasutada tehnoloogiat inimeste jälgimiseks, on inimesed muutnud kahtlevaks ning arvatakse, et tehnoloogia pigem tsentraliseerib võimu, mitte ei tee maailma vabamaks.”

Facebooki juhi arvates pakub plokiahela tehnoloogia võimalust seda suunda muuta. Tema sõnul levisid internet ja sotsiaalmeedia inimeste seas kulutulena just seetõttu, et arvati, et tänu nendele uuendustele saab “rahvas rohkem võimu enda kätte”.

“Meil on käimas olulised trendid, kui krüpteerimistehnoloogia ja krüptorahad võtavad võimu ja panevad selle tagasi inimeste kätte. Aga see tuleb koos suurte riskidega, kuna väga raske on midagi kontrollida. Ma soovin minna sügavamale ja uurida võimalikke positiivseid ja negatiivseid aspekte nende tehnoloogiate puhul, et neid siis enda kasuks tööle panna.”

Zuckerberg on endale avalikult uueks aastaks eesmärke seadnud alates 2009. aastast ning tänavu soovib mees lisaks kõigele külastada ka kõiki USA osariike, kuhu ta seni veel jõudnud ei ole.

scroll to top