fbpx
Close

4 omadust, mille poolest hasartmängud ja investeerimine on tegelikult väga sarnased

Avatar

Kui keegi räägib hasartmängudest, siis krimpsutatakse nina. Kui keegi räägib aktsiaturul kauplemisest, on see kõrgelt hinnatud tegevus. Tõsi, kasiinod ja aktsiaturg erinevad üksteisest ühe olulise punkti poolest: aktsiaturul saad sa osta endale reaalse vara (lootusega teenida tulevikus tulu), kuid kasiinos mängides ei osta sa kunagi mitte midagi, peale natukese meelelahutuse.

Küll aga on kasiinod ja aktsiaturg tegelikult sarnasemad kui võiks arvata. Alljärgnevalt toome välja 4 sarnasust, mis võivad sind üllatada.

1. Nii investorid kui ka mängurid analüüsivad turgu

Samamoodi nagu investorid analüüsivad ettevõtete majandusnäitajaid ja mitmeid muid olulisi faktoreid, et panna kokku oma investeerimisotsus, analüüsivad tegelikult ka mängurid erinevaid viise, kuidas oma mängukogemust edendada.

Üks häid näiteid on kasiinoboonused. Mängurid mõtlevad pidevalt, kuidas endale krabada parima kasiino boonused või leida paremate tingimustega kasiinoboonused. Nad võivad strateegiliselt uurida ja võrrelda boonuseid või teha endale konto ainult sellisesse kasiinosse, kus pakutakse neile parimaid tingimusi.

Veelgi analüütilisemalt suhtutakse mängimisse endasse. Pea igal pokkerimängijal, ruletisõbral või blackjackifännil on teatud strateegiad, mille sooritust analüüsitakse pidevalt. Isegi, kui kasiinomängur peab alati meeles, et kasiinoboonused või strateegiad üksi veel ei aita rohkem võita, siis ei saa eitada, et paljud neist suhtuvad kasiinos mängimisse sama analüütiliselt nagu mõni investor valib endale parimaid aktsiaid.

2. Ka investorid teevad ebakindlaid panuseid tulevikku

Rääkides hasartmängudest, siis paljud inimesed arvavad, et spordipanuste tegemine on uhhuu-teadus, kuna panuseid tehakse tulevastele sündmustele. Tihti pannakse spordiennustused samasse patta kaardilugemise või teelehtedelt tuleviku ennustamisega.

Tegelikult aga teevad ka investorid omamoodi panuseid tulevikku. Isegi, kui osta tugevaid aktsiaid, ei saa keegi maailmas garanteerida, et ettevõtte väärtus ei lange mõne ootamatu sündmuse tõttu. Mitte keegi ei osanud oodata seda, et 2020. aastal laastab maailmamajandust viirus, mille tulemusena langeb enamike ettevõtete väärtus.

Ka investorid teevad ebakindlaid panuseid, toetudes lihtsalt analüütikale ja lootes, et nende arvamus peab paika. Ükskõik, kui oskuslik investor ka poleks, tulevik on ja jääb alati teadmatuks ning mitte keegi ei saa kunagi 100% kindlalt teha ühtegi investeeringut teades, et see investeering toob kindlasti tulu.

Spordipanustajad ja investorid on lausa hirmuäratavalt sarnased oma tegevuses. Lõppude lõpuks panustavad mõlemad tulevikku, teadmata, kas see panus toob tulu.

3. Nii investeeringud kui ka kasiinomängud võivad olla väga volatiilsed

Kõik teavad, et kasiinomängud võivad olla väga volatiilsed. On võimalik, et ühel hetkel võid kümme korda võita ja järgmisel hetkel kaotada sadu eurosid. Seetõttu on ka valikus nii paljud erinevad kasiinoboonused, mis meelitaksid mängureid rohkem ning leevendaksid natuke seda volatiilsust.

Samas aga on ka investeerimine väga volatiilne. Forex-kauplemine on seejuures eriti tuntud oma volatiilsuse poolest, võimaldades väga kiirelt teenida tulu, kuid veelgi kiiremini raha kaotada. Volatiilsus pole võõras isegi aktsiaturul, kus mõni aktsia võib järsult oma väärtust kaotada erinevatel põhjustel.

Tänapäeval on veel lisandunud traditsiooniliste investeeringute kõrvale krüptovaluuta kauplemine, mis on suuresti üks kõige volatiilsemaid investeerimisvõimalusi üldse, kuna krüptovaluuta puhul puudub igasugune valitsuste sekkumine.

Kui keegi üritab väita, et investeering ei ole volatiilne ega riskantne, on see selge vale. Paraku on tõde see, et kasiinomängud ja investeeringud on mõlemad volatiilsed.

4. Nii mängurid kui ka investorid võivad langeda vale loogika ohvriks

Nii investorid kui ka kasiinomängurid kipuvad tegema sama vea: nad üritavad oma kaotatud raha tagasi teenida, pannes kontole veelgi rohkem raha juurde ning lootes, et nende õnn paraneb peatselt.

Kui kasiinomängur on kaotanud mitukümmend keerutust järjest, suunab vale loogika teda lootma, et kuna ta on juba nii palju järjest kaotanud, peaks järgmine keerutus kindlasti võitma. Samamoodi võib mõelda ka investor, kes arvab, et kui miski on vabalanguses, tuleb see kindlasti varsti väärtuselt tagasi üles.

Fakt on aga see, et miski ei pruugi kunagi muutuda ning kaotus võib vabalt aina suureneda. Seetõttu kasutavad paljud mängurid ja investorid erinevaid piirangumehhanisme, millega oma kaotust leevendada. Nii kauplemisplatvormidel kui ka kasiinodes on näiteks olemas kaotuste limiit, mille abil saab oma tegevuse peatada, kui kaotused on kasvanud teatud väärtuseni.

Ükskõik, kas leidsid endale head kasiinoboonused, mis innustavad õnnemänge proovima või oled algaja investor, mõlemal juhul tuleks hoolikalt mõelda oma tegevus läbi. Nii kasiinos kui ka investeerimisplatvormil tegutsemine on riskantne – seda ei tohi kunagi unustada.

scroll to top