fbpx
Close

Statistika – online hasartmängude sektor kasvab jõudsalt

Avatar

Foto: Pixabay

Maailmamajandus on paari viimase aastaga palju üleelanud, suuresti on kannatanud meelelahutuse, reisimise, toitlustuse ja paljud muudki valdkonnad. Selle kõige valguses võiks arvata, et käibed ja turuväärtus on alanenud teisteski meditsiiniga mitteseotud sektorites, kuid online kasiinodega on lood hoopis teisiti.

2019 aastal hinnati ülemaailmse online-hasartmängude turu väärtuseks ligemale 45 miljardit USA dollarit ning prognoositava perioodi jooksul (aastaks 2025) oodatakse selle 7% kasvu, mis tähendab, et online hasartmängude turuväärtuseks võiks kujuneda ligemale 67 miljardit USA dollarit.

Online kasiino teenuste ja toodete tarbijate jaoks on see samaaegselt nii positiivne, kui negatiivne olukord. Keegi võidab suurelt, keegi kaotab. Eestis saab parima ülevaate online kasiinode poolt pakutavast parimadonlinekasiinod.com veebilehelt, kuhu on koondatud ilmselt kõik Eestis toimivad online kasiinod ja antud nendest ja nendega kaasnevast statistikast detailne ülevaade.

Kihlvedude tegemine on erinevates piirkondades üle kogu maailma järjest populaarsem ning sellest juhib sellest tulenevalt online-hasartmängude turgu. 2018. aasta uuringu kohaselt, mille teostas Ameerika mänguassotsiatsiooni (AGA) on internetist ligikaudu 3000 aktiivset veebilehte, mis pakuvad hasartmärge nagu pokker, rulett, blackjack, loterii, bingo, slotimängud, jne. Eestis on hasartmänguloaga registreeritud ligikaudu 35 erinevat kasiinot, mis on riigi suurust arvesse võttes märkimisväärne. Uusi, mängijate jaoks suurepäraste pakkumistega internetikasiinosid tekib märkamatult järjest juurdegi, järelikult on online hasartmängudele piisavalt turgu ka Eesti suuruses riigis.

Mis on peamised online kasiino õitsengu põhjused?

Vastavalt parimadonlinekasiinod.com veebilehele võib esimese põhjusena kindlasti välja tuua asjaolu, et internet ja nutitelefonid on järjest enam levinud ning võimaldavad lihtsat juurdepääsu online kasiinodele. Tehnoloogia ja side valdkonnad arenevad pidevalt, sest inimeste nõudmised kasvavad ning erinevad teenusepakkujad konkureerivad omavahel. Sellisel efektil võib olla kahetine mõju, uued arendused on loomulikult tervitatavad, kuid seda vaid niikaua, kui tarbija jõuab selle kõigega kaasas käia, kui asjad muutuvad liiga keeruliseks tekib võimalus klientidest ilma jäämiseks, seni taolist tendentsi veel märgata küll pole.

Internetikasiino on tänapäeval kättesaadav igal pool, kus on internet. Hasartmängusid pakkuvaid veebilehti saab külastada arvutitest, nutitelefonidest, tahvlitest, jne vahenditest, mis on internetiga ühendatavad – see kõik võimaldab tunduvalt parema juurdepääsu taolistele teenustele. Lisaks on online hasartmängude tarbimise lihtsamaks muutnud ka erinevate turvaliste maksevahendite lisandumine ja kiired minutitega kättesaadavad võidud.

Online hasartmängude turu kasvule kogu maailmas aitab kaasa ka üha suurenev kuluefektiivsete mobiilirakenduste arv erinevate online hasartmängude mängimiseks nutitelefonides. Spordiennustuste lihtsus, kasutades kaasaskantavat seadet nagu nutitelefon, sülearvuti ja tahvelarvuti, on märkimisväärselt suurendanud internetis mängijate arvu.

Lisaks kõigele muule meelitab spordiennustuste levik koos muude online hasartmängude reklaamidega inimesi veelgi enam internetikasiinosid proovima, mõjutades positiivselt prognoosiperioodi turu kasvu. Ettevõtted kasutavad oma hasartmängude veebilehtede reklaamimiseks erinevaid kanaleid nagu reklaamiagentuurid, telekanalid, kolmandate osapoolte reklaamiserverid, jne. Online hasartmänguteenuste pakkujad sõlmivad mängijatega lepinguid, et pakkuda kihlveoteenuseid reaalse eest, see meelitab ligi üha enam mängijaid. Lubatud on piiratud ja ranged eeskirjad, mis tegelikult vähendavad mängijate õigusi, kuid see ei tundu takistuseks olevat.

Seal, kus on suur kasv on ka palju ohtusid. Enne, kui hakata online kasiinos mängima tasub alati kontrollida, kas kasiino omab hasartmängude korraldusluba, sest vastaval juhul võite pettuse ohvriks langeda ja oma rahast lihtsalt ilma jääda. Eestis on online kasiinod ja nende kontrollimine ülimalt lihtsaks tehtud, selleks saate külastada Maksu- ja Tolliameti (MTA) veebilehte, kus näete seaduslike hasartmängukorraldajate nimekirja. Õnneks on paljud pettusega tegelevad veebilehed Eestis ka blokeeritud ja nende kasutamine on võimatu.

Erinevad partnerlused

Selleks, et online hasartmängude tööstus saaks kasvada on erinevate koostööde ja partnerlussuhete loomine vältimatu. See omakorda võimaldab laiendada oma haaret üle kogu maailma, seeläbi kasvab ülemaailmne online hasartmängude turg järjepidevalt. Lisaks sellele, et kasiinod teevad omavahel koostööd, teevad nad koostööd ka paljude teiste teenusepakkujatega, et viia oma veebilehtede kvaliteet kõrgeimale võimalikule tasemele ja pakkuda oma mängijatele esmaklassilist kogemust. Alustades arendajatest, maksemeetodite pakkujatest, kuni reklaamiagentuuride ja influentseriteni välja. Online kasiinod on alati nähtavad ja tänu suurtele kasumitele on neil võimalus end igati reklaamida.

Kui koostööd teevad erinevate riikide online kasiinode pakkujad võimaldab see turgu laiendada tänu uutele sihtturgudele, kus ettevõte varem esindatud polnud. Mängijate jaoks on see suurepärane olukord, sest boonuspakkumised ja nende tingimused on konkurentsist tulenevalt paremad ning valik mängude, maksemeetodite ja muude eelistuste seast on samuti tunduvalt mitmekülgsem. Kuigi konkurents online hasartmängude valdkonnas on tugev, siis kasvavast turuosast ja kasumitest on võimalik tuletada, et mängijaid jagub hetkeseisuga kõigile kasiinodele.

COVID-19 kiirendas ülemaailmse online-hasartmängude turu kasvu

COVID-19 pandeemia on toonud kaasa online hasartmänguteenuste pakkujate tulude järsu tõusu, mõjutades sellega positiivselt üldist turu kasvu. Google Trends`i andmete kohaselt on hasartmängud kolinud internetti, sest paljudes riikides on füüsilised hasartmängukohad suletud ning spordiüritused ning turniirid tühistatud.

Arvud näitavad, et online hasartmängud on riikide erakorralise sulgemise ajal tõusnud üheks suurimaks võitjaks koos teenustega nagu interneti jaemüük, toidu kohaletoimetamine ja tellimisteenused. USA-s teostatud uuringu kohaselt on pärast üleriigilise sulgemise ja sotsiaalse distantseerumise meetmete jõustumist online-pokkerisaitide kasutamine kasvanud 43 võrra. Seetõttu kasvas esmakordselt pokkerimängijate arv, kes naudivad regulaarselt pokkerit kas live`s, internetis või koos sõpradega, 255%-ni.

Huvi internetikasiinode vastu on pärast sulgemise algusest saavutanud kõigi aegade kõrgeima taseme. Online hasartmängude tulude kasv olenev lisaks kõigele muule ka teatud hasartmänguteenuste internetis kasutamise legaliseerimisest erinevates riikides. Näiteks, kuigi Austraalias on spordiennustused ja kihlveod lubatud, on internetikasiinomängud ja pokker interaktiivsete hasartmängude seaduse alusel rangelt keelatud.

Milliseks online kasiinode kasvuprognoosid kujunevad saame näha 2025 aastal. Kas ennustused täituvad või on maailmamajanduses toimuval hasartmängude sektorile hoopis laastav mõju? Milliseks kujuneb inimeste üldine majanduslik olukord ja millised on selle mõjud online kasiinodele? Nendele küsimustele on hetkel võimatu vastata. Kuid kui teilegi pakub huvi hasartmängumaailmas toimuv, siis kindlasti külastage meie veebilehte ka tulevikus, püüame teid ikka kursis hoida.

scroll to top