fbpx
Close

Milline on hasartmängude tulevik?

Avatar

Foto: Pixabay

Hasartmängutööstus on praegusest olukorrast hoolimata üllatavalt edukas. Viimase aasta jooksul algas online-hasartmängude sektori suur võidukäik. 2020. aastal jõudis ülemaailmne hasartmängutööstuse turg hämmastava suuruseni – üle 400 miljardi euro. Sellegipoolest peaks see number lähiaastatel veelgi kasvama, kuna tehnoloogia muutub paremaks kui kunagi varem.

Sellega seoses võime eeldada, et parimad veebikasiinod võtavad lähiaastatel vastu veelgi rohkem kliente. Mõned aruanded näitavad, et selle aasta lõpuks võib hasartmängude turu väärtus maailmas kasvada kuni 440 miljardit eurot. Hasartmängutööstuse tulevik tundub lihtsalt helge.

Hasartmängude osas on kolm levinumat viisi, kuidas inimesed mängida armastavad. Esimene on tavaline füüsiline kasiinosaal, teine n-ö must ja reguleerimata mängude turg ja kolmandaks online-hasartmänguturg. Aastal 2020 hinnati online mängude turu suuruseks umbes 46 miljardit eurot. Aastaks 2027 peaks see jõudma üle 110 miljardi euro.

On lihtne mõista, miks inimesed eelistavad aina sagedamini internetis mängida. See on sageli mugavam ja ka odavam. Reisimine sellistesse kasiinoparadiisidesse nagu Las Vegas või Atlantic City võib olla kallis kogemus võrreldes lihtsalt võrgus erinevate mängude harrastamisega.

Tehnoloogia on muutnud ka online-hasartmängu kogemuse paremaks kui kunagi varem. Tehingute ja ülekannete tegemine on turvaline ning usaldusväärsed kasiinod, nagu näiteks bonusetu.com, on litsentseeritud ja riikliku järelevalve all. Seetõttu on veebisektor õitsev ja tõenäoliselt jätkub see ka järgmistel aastatel.

Tulevikku kujundavad hasartmängutrendid

Hasartmängude ja tehnoloogia areng käivad käsikäes ning mõlemad valdkonnad edenevad suhteliselt samas tempos. Kuna online-hasartmängud muutuvad mahukamaks ja suurejoonelisemaks, suureneb kasutajate nõudlus suurepärase kasutuskogemuse osas. Siin tutvustame teile värskeimaid trende, mis tõenäoliselt kujundavad oluliselt online-kasiinode tulevikku.

Reaalajas hasartmängud

Paljud võrgumängurid eelistavad juba praegu live-diileri mänge ja reaalajas panustamise võimalust. Reaalajas on saadaval kasiinokülastajate lemmikmängud nagu nagu blackjack, pokker ja rulett. Mängijad istuda virtuaalses lauas ja suhelda live-diileriga. Mõned kasiinod lubavad mängijatel ka omavahel vestelda.

Reaalajas toto ehk spordiennustus, mis on tuntud ka kui mängusisene ennustus, on samuti paljudele mängijate jaoks populaarne, sest panuseid on võimalik teha otsemängu ajal. Mängu jälgimine muutub tänu sellele eriti põnevaks ja mänguseisu muutudes on võimalik oma võiduvõimalusi parandada. Seda tüüpi panustamine on spordis populaarne, kuid pole ainus sündmus, kus seda on võimalik harrastada. Ennustada saab ju väga erinevates võistlusvormides, miks mitte näiteks koertenäitustel või presidendivalimistel.

Hasartmängud krüptorahaga

Krüptorahaga hasartmängud on alles lapsekingades, kuid tänapäeval muutuvad need oma väärtuse tõttu üha populaarsemaks. Kuna Bitcoin ja muud krüptovaluutad, nagu Doge, Cardano ja paljud teised, saavad oma väärtuse tõttu palju avalikkuse tähelepanu, siis hakkab üha rohkem inimesi kasutama veebis tehingute tegemiseks krüptosid.

Hasartmängutööstus võttis krüptodes tasumiseks võimaluse kiiresti kasutusele ja tänapäeval on palju online-kasiinosid ja kihlvedude lehekülgi, mis aktsepteerivad krüptovaluuta tehinguid. Paljud ütlevad, et krüptovaluutade kasutamine on ilmselt Internetis müügitehingute, sealhulgas online-hasartmängude tulevikuks. Pole välistatud, et mõningates kasiinodes saabki hakata tasuma ainult krüptorahas.

Teine aspekt, mis mängijaid ligi tõmbab, on võimalus sisse logida ja mängida ilma isiklikke andmeid avaldamata. Krüptoraha pakub mõnevõrra anonüümset võimalust mängida ja tehinguid sooritada.

Kaasaskantavad hasartmängud

Kui online-hasartmängud said 90ndatel hoo sisse, siis arvasid ilmselt paljud, et sellest kaugemale ei jõuta. Nutitelefonide tekkimisel kolisid kasiinoettevõtted kiiresti mobiilirakenduste turule. Tänapäeval moodustab mobiilirakenduste turg tohutult suure osa hasartmängutööstusest. Suurepärane näide on siinjuures, kuidas kuni 90% New Jersey spordiennustustest tehakse mobiilsetest seadmetest.

Kui mõtleme täna mobiiltelefonile, siis kujutame automaatselt ette nutitelefoni, kuid tulevikus võivad asjad olla teisiti. Ka sellised kantavad aksessuaarid nagu nutikell muutuvad arenenumaks ning inimesed saavad neid aina rohkem kasutada panuste tegemiseks online-kasiinos. Pole võimatu, et see võib olla hasartmängutööstuses tohutu trend.

E-spordi ennustused

E-spordis kihlvedude tegemine on endiselt midagi, millest paljud inimesed ei ole teadlikud. Ometi näitab betandbeat’i kogutud statistika, et e-spordi hasartmängud teenisid 2020. aastal kihlveokorraldajate kaudu üle 10 miljardi euro. See tundub liiga hea, et olla tõsi, kuid noorem põlvkond on lummatud erinevatest arvutimängudest (nt CS:GO, DOTA2, League of Legends) ja nende võistlusest. Kui võtta arvesse, et e-spordi liigade fännibaas ei ole nii tuntud, kui professionaalsed spordiliigad, on nendest kihlvedudest saadav summa üsna suur saavutus.

Samas on see trend, mis võib koguda kiiresti ülemaailmse publiku, erinevalt mõnest spordialast, nagu ameerika jalgpall, hoki või isegi ragbi, mis on populaarsed ainult teatud riikides. Mängimine kõrgel tasemel või professionaalselt võib olla iseenesest põnev neile, kes võistlusi vaatavad ja sellele panustavad. Kasvava e-spordi fännibaasiga kasvab ka selles valdkonnas sõlmitavate kihlvedude arv lähiaastatel veelgi.

scroll to top