fbpx
Close

10 miljardit väärt Dropbox on saamas börsifirmaks

Avatar

Dropbox, Silicon Valley’s asutatud failijagamisgigant, mida võib leida ka paljudest Eesti inimeste arvutitest ning mille turuväärtuseks hinnati viimati olevat 10 miljardit dollarit, tähistas oma 10. sünnipäeva sellega, et andis saladuskatte all sisse dokumendid IPO ettevalmistamiseks.

Erinevate maailma majanduskülgede andmetel juhivad ettevõtte aktsiate noteerimist Goldman Sachs ja JP Morgan, kuigi väidetavalt on Dropbox aktiivselt suhtlemas ka teiste pankadega. Bloombergi hinnangul võib firma börsile jõuda juba 2018. aasta esimese kuue kuu jooksul.

2017. aasta suurte tehnoloogiafirmade Snapi ja Blue Aproni IPO-d ebaõnnestusid, kui Snapchati emafirma aktsia on IPO hinnast kaotanud 14% ning toidu kojukandega tegeleva ettevõtte aktsia on pudenenud koguni 65%.

Dropbox on firma asutaja Drew Houstoni sõnul näidanud tugevaid numbreid ning täpselt aasta tagasi murti müügitulu arvestuses läbi 1 miljardi dollari piirist. Ettevõttel on umbes 500 miljonit kasutajat ning 200 000 maksvat äriklienti.

Dropboxi väärtus jõudis 10 miljardi dollarini aastal 2014, kui investoritelt tõsteti järjekordsed 250 miljonit dollarit. Ettevõtte omanike hulgas on näiteks BlackRocki juhitavad fondid, Goldman Sachs, Sequoia Capital ja Index Ventures.

Mitmed suured tehnoloogiafirmad nagu Airbnb ning Uber on seni otsustanud börsist eemale hoida, kuigi ka nende väärtust mõõdetakse kümnetes miljardites dollarites.

scroll to top