fbpx
Close

Warren Buffett: kapitalismi rikkus pole jõudnud lihtrahvani

Avatar

Maailmakuulus investor Warren Buffett teatas ajakirjas Time avaldatud artiklis, et USA kapitalistlikus süsteemis, mis on teinud temast ülirikka inimese, eksisteerib suur ebavõrdsus.

Buffett viitas oma sõnavõtuga Forbes’i 400 Ameerika rikkaima inimese edetabelile, kus minnakse aasta-aastalt ainult jõukamaks, samal ajal, kui paljud inimesed kannatavad majandusraskuste all.

Alates selle edetabeli esmakordsest koostamisest 1982. aastal on top400 rikkuri vara kasvanud kokku 29 korda, 93 miljardilt dollarilt 2,7 triljoni dollarini. Samal ajal on tema sõnul jäänud miljonid rasket tööd tegevad ameeriklased vaesuslõksu.

“Selle 35 aastaga ei ole kogu see rikkus jõudnud lihtinimesteni, vaid jõukamad on muutunud veel jõukamaks,” käis Buffett välja oma hingel oleva mure.

Tema arvates ei tohiks praegusest majandussüsteemist kasu saanud inimesed ignoreerida süsteemi vigu: “Kõiki neid kõrvalmõjusid on võimalik parandada. Hea perekond hoolitseb kõigi oma laste eest, mitte ainult nende eest, kes hästi hakkama saavad.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top