fbpx
Close

First Northil algas kauplemine Grab2Go aktsiatega

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Nasdaq teatab, et täna algas Balti First North turul kauplemine Eesti ettevõtte Grab2Go aktsiatega (kauplemistähis: GRB2G). Ametlikult on aktsiad kauplemisel Nasdaq Tallinna First North turul. Grab2Go arendab ja toodab nutika, iseseisvalt toimiva, mehitamata ja robotiseeritud mugavuspoe ja apteegi tehnoloogiat ning müügipunkte.

Grab2Go aktsiate kauplemisele võtmine on jätk ettevõtte poolt Eestis läbi viidud esmasele avalikule pakkumisele (IPO). Aktsiaid märgiti ca 342 000 euro eest, pakkumises osales 872 investorit.

“Grab2Go on ettevõte, mis ei karda minna vastuvoolu. Nende tiim seadis enam kui aasta tagasi eesmärgi saada avalikuks ettevõtteks ja nüüd on nende aktsiad kaubeldavad Balti First North turul,“ ütles Nasdaq Tallinna börsi juht Kaarel Ots. “Mul on hea meel tervitada Grab2Go-d turule tulemise puhul ja soovin nende tiimile edu oma kasvuplaanide elluviimisel.”

Grab2Go juht Mart Viilipus ütles, et aktsiate kauplemisele viimisega saavutati korraga mitu eesmärki. „Täitsime oma esimestele investoritele antud varajase lubaduse, et ühel päeval on võimalik meie aktsiatega ka avalikult kaubelda, kaasasime lisakapitali uutelt investoritelt ja Grab2Gost sai avalik ettevõte, mis tähendab, et nüüdsest on meie aruandlus täielikult läbipaistev.“ Viilipus lisas, et Grab2Go kasutab pakkumisest saadavat tulu oma tootmis- ja müügivõimsuse suurendamiseks ning tootearenduseks.

Advokaadibüroo Ellex Raidla nõustas Grab2Go-d aktsiapakkumise läbiviimisel ja aktsiate kauplemisele võtmisel ning on ettevõtte volitatud nõustaja First North turul.

Grab2Go eesmärk on muuta apteekide ning mugavus- ja väikepoodide pidamine ja haldus kaasaegseks, efektiivseks ja ressursisäästlikuks. Selleks on Grab2Go loonud iseseisvalt toimiva, mehitamata ja robotiseeritud poe ja apteegi tehnoloogia. Grab2Go tehnoloogia ja lahendused võimaldavad mugavuspoodide, apteekide ja teiste sarnaste müügipunktide opereerimises saavutada olulist efektiivsuse kasvu, ressursside säästu ning paremat tarbijakogemust.

Nasdaq First North turu eesmärk on võimaldada väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ligipääsu kasvukapitalile. Alustavatel ettevõtetel on lihtsam saada First Northil avalikult kaubeldavaks, kuna nõuded on reguleeritud turuga võrreldes leebemad.

Loe SIIT.

scroll to top