fbpx
Close

Tallinna Vesi suutis neljandas kvartalis müügitulu kasvatada, kuid brutokasum vähenes

Avatar

Foto: Tallinna Vesi

Reedel avaldas börsi vahendusel 2018. aasta neljanda kvartali majandustulemused Tallinna Vesi (TVEAT), kes tõi eraldi välja, et aasta viimases kvartalis suudeti kasvatada müügitulu aastataguse ajaga võrreldes 1,6% ehk 0,26 miljonit eurot.

Eraklientide müügitulu kasvas neljandas kvartalis 2,6% ja äriklientide müügitulu 2,9%, märkimisväärne 8,8%-line kasv saavutati ka ehituseteenuse- ning asfalteerimisega seotud müügist. Sademevee ärajuhtimise ja puhastamisega seonduv müük langes seevastu aga nii põhipiirkonnas kui ümberkaudsetes valdades tulenevalt väiksemast sademete hulgast.

Neljanda kvartali brutokasum vähenes 4,7% ehk 8,38 miljoni euroni. Brutokasumit mõjutasid peamiselt suurenenud vee- ja reoveeteenuse müügimahud, mida tasakaalustasid kõrgemad kulud kemikaalidele ning varade hooldusele ja remondile. Tallinna Vee ärikasum oli 5,29 miljonit eurot ja puhaskasum 5,01 miljonit eurot.

AS Tallinna Vesi ootab jätkuvalt lõplikku otsust rahvusvahelisest vahekohtust.

Börsiteate juhatuse esimehe kokkuvõttest võis lugeda, et 2018. aasta neljas kvartal oli Tallinna Vee jaoks edukas nii tootmis- kui ka finantstulemuste poolest. Ettevõtte müügitulud, nagu ka ärikasum ja puhaskasum, kasvasid võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Tootmistulemused annavad taas tunnistust nii elanikkonnale pakutavast kõrgetasemelisest joogiveeteenusest, reoveepuhastusest, vee- ja kanalisatsioonivõrkude hooldusest kui ka klienditeenindusest.

Eraldi punktidena puudutati veel teisi alamteemasid nagu kindel vee- ja kanalisatsiooniteenus, keskkonnateadlikkuse suurendamine ja kogukonnaprojektid ja tariifitaotluse küsimus.

Täispikkuses börsiteadet ja 2018. aasta IV kvartali majandustulemusi saab vaadata SIIT.

Tallinna Vee aktsia jaoks oli 2018. aasta pigem langusaastaks, kuigi reedese päeva sulgemishinna arvestuses oldi 1,47% kõrgemal, kui aasta esimese börsipäeva avamishind. 2018. aasta jaanuari alguses tegi aktsia hind läbi suure hüppe ning kerkis 10,2 euro pealt 11,4 eurole. Kui jätta kõrvale aprillis dividendimakse poolt tekitatud jõnks, siis kogu aasta kulges Tallinna Vee jaoks börsil langustrendis. Detsembris tehti päris tugevat sõitu alla ning madalaimaks hinnatasemeks jäi 9,54 eurot. Reedene kauplemispäev lõpetati 10,45 euro peal.

Graafik: nasdaqbaltic.com
scroll to top