fbpx
Close

Tallinna Vee joogivee kvaliteet on tänavu tõusnud

Avatar

Foto: Tallinna Vesi

2020. aasta esimese 9 kuuga saavutas Tallinna Vesi väga head tootmistulemused. Mullusest kõrgem oli joogivee kvaliteet – rangetele normidele vastas analüüsitulemustest 99,8 protsenti. Kasvas kanalisatsioonivõrgu töökindlus: möödunud aasta sama perioodiga võrreldes oli ummistusi 15 protsenti vähem ja torustike purunemisi veerandi võrra vähem. Ka teenuse sujuvat toimimist peegeldav kliendipöördumiste arv oli tänavu 9 kuuga 17% väiksem kui möödunud aastal. Ettevõte on jätkuva COVID-19 pandeemia olukorraga hästi kohanenud ja töötab selle nimel, et tagada nii töötajate heaolu kui ka katkematu teenuse osutamine klientidele.

Joogiveeteenuse kvaliteet püsis jätkuvalt kõrge

Kraanivee kvaliteet oli 2020. aasta esimese 9 kuu jooksul jätkuvalt kõrgel tasemel. Kokku on tänavu 9 kuu jooksul võetud 2301 veeproovi, millest 99,8% vastas rangetele normidele. Kvaliteedinäitaja on mulluse sama perioodiga võrreldes tõusnud (2019.a sama perioodi veeproovidest vastas piirnormidele 99,1%).

Joogivee püsivalt kõrge kvaliteedi tagame süsteemselt juhitud veepuhastusprotsesside, kvaliteedi sagedase analüüsi, torustike puhastamise ja muude ennetavate hooldustöödega veevõrgus.

Ka veeteenuse töökindlusnäitajad püsisid heal tasemel. Keskmine veekatkestus 2020. aasta üheksa kuu jooksul kestis 2 tundi ja 59 minutit. Avariiliste katkestuste arv (279) kahanes möödunud aastaga võrreldes 7 protsenti. Koguni 90,32 % katkestusi kestis vähem kui 5 tundi, mis märgib samuti aasta varasemast paremat taset. Tulemused peegeldavad meie järjepidevaid pingutusi tööde võimalikult efektiivsel läbiviimisel, et katkestused häiriksid linlaste igapäevatoimetusi minimaalselt.

Lekete tase veevõrgus püsis jätkuvalt madalal, moodustades 2020.aasta 9 kuu jooksul 12,3 protsenti.

Kolmandas kvartalis alustasime ühe selleaastase olulisima torustikesse tehtava investeeringuga, mille käigus uuendame Punase tänava veetorustiku. Uuendustööde tulemusel saavad töökindlama veeteenuse kokku enam kui 100 000 inimest Lasnamäe ja Maardu piirkonnas. Sarnase strateegilise tähtsusega veemagistraali oleme Mustamäe ja Haabersti linnaosadele uuendanud 2017.aastal.

Loe täispikkuses börsiteadet SIIT.

scroll to top