fbpx
Close

Tallinna Kaubamaja kunagised plaanid Selveriga Lätti laieneda saavad vaikse lõpu

Avatar

Foto: Selver

Tallinna Kaubamaja Grupp AS avaldas neljapäeval börsiteate, kus selgitas investoritele ja teistele huvitatud osapooltele, et likvideeritakse kunagi Lätti laienemise plaanidega loodud Selver Latvia SIA. Tallinna Kaubamaja (TKM1T) aktsia hinda see uudis neljapäeval ei mõjutanud, kui kõik tehingud, välja arvatud lõuna paiku liikunud 100 aktsiat, tehti hinnatasemel 9,1 eurot.

Tallinna Kaubamaja Grupp AS avaldas 8. oktoobril 2009. aastal börsiteate, milles teavitas, et külmutab Läti jaekaubandusturul opereerimiseks loodud tütarettevõtte Selver Latvia SIA tegevuse. Tegevuse külmutamise tingis toonane Läti majanduskeskkonna järsk halvenemine ja asjaolu, et tulemused ei vastanud ootustele. 2010. aasta alguseks suleti kõik kuus Lätis tegutsenud kauplust. Kaupluste sulgemise järgselt ei ole Selver Latvia SIA-s äritegevust toimunud.

Tänaseks on otsustatud äritegevust Lätis supermarketite segmendis mitte taasalustada ja juba kaheksa aastat mittetegutsev äriühing lõpetada. Eelnevale tuginedes andis Selver AS nõukogu neljapäeval nõusoleku Selver Latvia SIA likvideerimiseks ja Läti Vabariigi äriregistrist kustutamiseks. Alustatud on likvideerimise protsessi ettevalmistamisega, seisab börsiteates.

Esimese sammuna likvideerimise protsessis tõstetakse Selver Latvia SIA aktsiakapitali võimaldamaks emaettevõtjale laenu tagasi maksmist. Peale kavandatavat aktsiakapitali suurendamist saab Selver Latvia SIA aktsiakapital olema EUR 284 852, mis koosneb 2006 aktsiast, neist igaüks nimiväärtusega EUR 142. Peale Selver Latvia SIA aktsiakapitali suurendamise kandmist Läti Vabariigi äriregistrisse, võtab Selver AS ainuaktsionärina vastu otsuse Selver Latvia SIA lõpetamiseks. Selver Latvia SIA likvideerijaks määratakse senine juhatuse liige Kristi Lomp, kes on ühtlasi Selver AS juhatuse liige.

Võttes arvesse, et Selver Latvia SIA-s ei ole alates 2010. aastast äritegevust toimunud, ei oma likvideerimine mõju Tallinna Kaubamaja Grupp AS tegevusele. Tallinna Kaubamaja Grupp AS jätkab tegevust Läti Vabariigis autokaubanduse segmendis tütarettevõtetes Forum Auto SIA ja Verte Auto SIA, mis tegelevad sõiduautode jaemüügiga. Samuti jätkab Läti Vabariigis tegevust Tallinna Kaubamaja Grupp AS tütarettevõte SIA TKM Latvija, mis tegeleb grupi omanduses oleva ja Lätis asuva kinnisvara haldamise, hooldamise ja kaubanduspindade välja üürimisega.

scroll to top