fbpx
Close

Tallinki finantstulemused on eriolukorra tõttu märkimisväärselt halvenenud

Avatar

Foto: Pixabay

Suurkontsern Tallink Grupp AS avaldas börsiteates oma I kvartali auditeerimata majandusaruande. Tallinki finantstulemused on Covid-19 levikust tingitud eriolukorra tõttu märkimisväärselt halvenenud. Kontserni ärikasum EBITDA oli esimeses kvartalis 1,3 miljoni euroga miinuses. Aprillikuu reisijate arvu 95,9 protsendiline langus oli tingitud eriolukorra tõttu seatud reisimispiirangutest.

Tallink vedas 2020. aasta esimeses kvartalis 1,6 miljonit reisijat, mida on 15,6% võrra vähem kui eelmise aasta esimeses kvartalis. Veetud kaubaveoühikute arv aga kasvas eelmise aastaga võrreldes 7,0% võrra. Kontserni auditeerimata müügitulu langes 13,4% ehk 23,9 miljoni euro võrra. Auditeerimata kulumieelne ärikasum (EBITDA) oli -1,3 miljonit eurot (2019. aasta I kvartalis 3,8 miljonit eurot) ja auditeerimata puhaskahjum 30,2 miljonit eurot (2019. aasta I kvartali puhaskahjum oli 25,3 miljonit eurot).

I kvartalis mõjutasid kontserni müügitulu ja majandustulemust järgmised äritegevusega seotud tegurid:

  • Reisijate arvu kasv jaanuaris ja veebruaris, vastavalt 12,4% ja 8,%;
  • Drastiline mahtude vähenemine märtsis Covid-19 tõttu tingis 59,3% suuruse languse reisijate arvus;
  • Viie laeva planeeritud hooldustööd, mis kestsid 69 päeva, 48 päeva võrra vähem kui eelmise aasta esimeses kvartalis;
  • Seitsme laeva ja kolme hotelli tegevuse ajutine peatamine märtsi keskpaigas kehtestatud reisipiirangute järel.

Covid-19 ülemaailmse puhangu, enamusel kontserni koduturgudel välja kuulutatud eriolukorra ja võimude kehtestatud piirangute tõttu on kontserni tegevuskeskkond pärast aruandeperioodi lõppu märkimisväärselt halvenenud.

Kuna pole teada, kui kaua kriis kestab ja kui kaua võtab aega sellest taastumine, ei ole praegu võimalik usaldusväärselt hinnata Covid-19-ga seotud kriisi finantsmõju. Covid-19 oluline mõju hakkas avalduma alles kvartali lõpus, mille tulemusena langes reisijate arv märtsi kuus 59,3% kuid kogu kvartali lõikes vaid 15,6%. Sarnases mahus kvartaalse reisijate arvu muutusega langes ka kvartali käive vaid 13,4%, mille mõjul suurenes puhaskahjum 6,9 miljonit euro võrra. Tegeliku mõju ulatus äritegevusele ja tulemustele on nähtav aprillikuu reisijate statistikas, millest selgub reisijate arvu 95,9%-line langus võrreldes eelmise aastaga.

Praeguses olukorras keskendub kontsern kulude ja rahavoogude juhtimisele ning oma põhitegevuse jätkusuutlikkuse tagamisele. Seetõttu oleme vähendanud kõiki mitte-kriitilisi kulusid ja investeeringuid.

Loe täispikkuses SIIT.

scroll to top