fbpx
Close

Swedbanki pensionifondid tõstsid oma osaluse Läti börsifirmas üle 5 protsendi

Avatar

Esmaspäeval andis Riia börsil noteeritud elektroonikafirma HansaMatrix (HMX1R) teada, et ettevõtte omanikeringis on üle olulise osaluse künnise tõusnud Swedbanki Eesti pensionifondid K3 ja K4.

Börsiteatest võib lugeda, et Swedbanki K3 ja K4 pensionifondidele kuulub nüüd 95 799 HansaMatrixi aktsiat, mis teeb nende osaluse suuruseks 5,24%. Olulise osaluse piir ehk 5% tase ületati 30. oktoobril.

HansaMatrix on Nasdaq Balticu lehel leiduva informatsiooni põhjal kiirelt kasvav kõrgtehnoloogia sektoris tegutsev ettevõte, mis pakub laia valdkonda hõlmavaid teenuseid ja tooteid.

Börsiteadet saab lugeda SIIT.

Esmaspäeval tehti üsnagi vähelikviidse HansaMatrixi (HMX1R) aktsiaga vaid üks tehing, kui omanikku vahetas 149 aktsiat. Selle tehingu tulemusena kerkis aktsia hind 1,5% ning sulgus hinnatasemel 6,75 eurot.

Alates septembrist on HansaMatrixi aktsia langenud oluliselt, kui pikalt 7-8 euro vahel kõikunud hind pudenes ühel hetkel koguni 6,05 eurole.

Graafik: Nasdaq Baltic

Isegi Balti börsi mastaape arvestades on tegemist väikefirmaga, kui nende praeguse hetke börsiväärtus on 12,3 miljonit eurot. Baltikumi põhinimekirjas on veel väiksemad vaid Arco Vara (10,8 miljonit eurot), SAF Tehnika (9,9 miljonit eurot) ja Baltika (6,9 miljonit eurot).

scroll to top