fbpx
Close

Soome turule sisenenud EstateGuru järgmised sihid on Briti saared ja Hispaania

Avatar

EstateGuru ühisrahastuportaal pani investoritele kolmapäeval üles oma ajaloo esimese laenu Soomes, kui kaasata tahetakse 1,65 miljonit eurot.

“EstateGurul on hea meel teavitada Teid Soome turu avamisest! Käesoleva kirjaga tutvustame teile Soome turu esimest laenu – Lirokuja ärilaen,” -EstateGuru investoritele saadetud e-mailis.

“Soome on olnud EstateGuru äriplaanis juba pikalt, kuid siiani oleme otsinud sobivaid laenuprojekte. Oleme pidanud läbirääkimisi mitmete laenuvõtjatega, kuid varasemalt ei leidnud me EstateGuru kriteeriumitele vastavat laenu,” sõnas Rahajutud.ee portaalile EstateGuru COO Mihkel Stamm.

Ta lisas: “Antud laenuvõtja on ka varasemalt EstateGuru platvormi kaudu raha kaasanud ning näidanud üles eeskujulikku maksekäitumist. Kuna laenuvõtjal avanes sobiv võimalus ning kriteeriumid olid laenuvõtja jaoks vastuvõetavad, siis liikusime laenuprojektiga edasi. Võib öelda, et intensiivsem ettevalmistus, mille hulka kuulus ka juriidilise poole paika seadmine, võttis aega ligikaudu 4 kuud.”

Stammi sõnul pole hetkel Soome püsivat meeskonda palgatud ja seal tegutsetakse projektipõhiselt. Põhifookus läheb ettevõttel Ühendkuningriigi, Iirimaa ning Hispaania turgude avamisele.

“Briti turul oleme taotlemas FCA P2P litsentsi, mis on Euroopa üks paremaid kvaliteedimärke ja mille taotlemine on pikk ja keeruline protsess. EstateGuru heaks töötab seal kohalik professionaal, kes on protsessi eest vastutav ning turu edendamisega juba eelnevalt pingsalt tegelenud,” kommenteeris Stamm ning lubas, et konkreetsemate uudiste puhul antakse sellest koheselt ka investoritele teada.

Käimas on töö ka Iirimaa ja Hispaania suunal: “Seal käib väga aktiivne töö turgude avamiseks. Liigume vastavalt jõudlusele ning keskendume algusfaasis tugevalt just juriidilise poole paika seadmisele. See on EstateGuru jaoks esmatähtis, sest soovime olla kindlad, et investorite huvid on kaitstud.”

scroll to top