fbpx
Close

Mintos lisab valikusse eksootikat: Keenia tuk-tuki laenud ja Kasahstani tenge

Avatar

Läti ühisrahastusportaal Mintos on hirmsal kiirusel kasvamas, kuna paari päeva jooksul teatati kahe uue laenupakkuja lisandumisest, kui nüüd saab investeerida ka Keenia ja Kasahstani laenudesse.

Esmaspäeval lisandus Mintose platvormile Keenia laenupakkuja Watu Credit, mis on 2015. aastal loodud firma, mille peakorter asub Mombasas.

Mintose platvormile pannakse üles Keenia laene, mis on välja antud inimestele, kes soovivad osta endale mootorrattaid või kolmerattalisi sõidukeid (tuk-tuke) oma äri edendamiseks, kirjutab Mintos oma blogipostituses.

Laenude suurused on 800-1600 eurot ning tagasimaksetähtajad on keskmiselt 14 kuud. Mintose investorid võivad oodata kuni 13% suurust intressitootlust ning kõikide laenude tagatiseks on selle abil ostetud sõidukid. Oma “nahka” hoiab Watu Credit mängus sellega, et jätab igast laenust enda kanda vähemalt 15%.

Kolmapäeval lisandus Mintose nimekirja ka Kasahstanis lühikese tähtajaga tarbimislaene väljastav Kredit24. Kasahstani näol on tegemist esimese Kesk-Aasia riigiga Mintose platvormil ning kokku saab Läti portaalis investeerida 19 erineva riigi laenudesse, kümnes erinevas valuutas.

Ettevõte tegutseb täielikult internetipõhiselt ning korduvklientidel on võimalik laenu saada lausa ööpäev läbi ehk 24/7.

Kredit24 pakub Mintose platvormil laene nii eurodes kui ka Kasahstani valuutas tenge (KZT). Keskmiselt on laenude suuruseks 100 eurot ning tähtaja pikkuseks 30 päeva. Eurodes on investoril oodata kuni 11% suurust intressi, kuid KZT laenudel isegi kuni 21%.

scroll to top