fbpx
Close

PRFoods kasvatas käivet ja kasumit ning juhtkond jäi aastaga rahule

Avatar

PRFoods 2017. aasta neljas kvartal kajastab esmakordselt uuenenud kontserni tulemusi terve perioodi ulatuses konsolideeritult. Neljanda kvartali käive oli 32 miljonit eurot, aastane kasv 89,3%. Puhaskasum oli 1,2 miljonit eurot, kasvades aasta baasil 3,5 korda.

“Hea meel on tõdeda, et PRFoodsi poolt ette võetud strateegiline suund muutuda kõrget lisaväärtust pakkuvaks ja vertikaalselt integreeritud rahvusvaheliseks kalatootjaks, on ennast õigustanud täielikult. Sellest annavad tunnistust väga tugevad kasvunumbrid nii käibes kui kasumlikkuses. Nii PRFoodsi senised ettevõtted kui omandatud tütarettevõtted on teinud väga head tööd ning kiita tuleb kontserni ettevõtete juhtkondi ja töötajaid suurepäraste tulemuste eest,” kirjutas ettevõte oma börsiteates.

Ettevõtte sõnul aitas käibe ja kasumi kasvule kaasa väga tugev müük Soome turul, mis on tingituna väga hästi toimivast sünergiast Trio Trading Ab, Heimon Kala Oy ja Vettel OÜ vahel. Samuti aitas oluliselt kaasa tooraine hind, mis oli tunduvalt madalam võrreldes 2016. aasta erakordse neljanda kvartali tooraine hindadega.

PRFoods 12 kuu auditeerimata konsolideeritud käive oli 73,6 miljonit eurot, kasvades aastaga 55,2%. EBITDA äritegevusest kasvas aastaga ligi 7 korda ja oli 5,4 miljonit eurot. Puhaskasum aasta baasil kasvas 2 korda ja oli 1,4 miljonit eurot.

Firma bilanss on jätkuvalt tugev. Tütarettevõtete ostmiseks võetud investeerimislaenust tulenevalt on netovõlgnevus positiivne. Võlakordaja suhe EBITDA-sse on 3,1 korda. Ettevõtte rahasaldo aasta lõpus kasvas 6,5 miljoni euroni ja kontserni netovõlgnevus on 16,6 miljonit eurot (sisaldab 2,6 miljoni euro eest tinglikku väljaostukohustust vähemusaktsionäridele JRJ&PRF Ltd-s, mille realiseerumist peab juhtkond lühiajaliselt ebatõenäoliseks).

PRFoodsi kontsernis töötab aastalõpu seisuga kokku 408 töötajat Eestis, Soomes, Rootsis ja Suurbritannias.

PRFoods pikendab käesolevat finantsaastat kuni 30. juunini 2018. aastal ja edaspidid kestab firma finantsaasta juulist juunini.

“Kokkuvõtvalt võib PRFoods lugeda 2017. aasta kordaläinuks. Suured väljakutsed seisavad ees, et muuta PRFoodsi erinevad ettevõtted rahvusvaheliselt veelgi konkurentsivõimelisemaks,” lisas ettevõte oma teates.

PRFoodsi aktsiahind kasvas aasta baasil 63,2%, olles seega üks parima tootlusega aktsiatest NASDAQ Tallinn nimekirjas. Samuti kasvas aktsia likviidsus ligi 2 korda aasta baasil. Pühapäevase seisuga maksis üks PRFoodsi aktsia Tallinna börsil 0,73 eurot.

Börsiteadet täies mahus saab lugeda SIIT.

scroll to top