fbpx
Close

Olympic on Itaalias oma veebipõhist äri laiendamas

Avatar

Teisipäeval tuli Nasdaq Balticu kaudu välja börsiteade, kus Tallinna börsil noteeritud hasartmänge vahendav ettevõte Olympic Entertainment Group teatas, et Itaalia asutati äriühing.

“OEG asutas ja registreeris 19. veebruaril 2018 Itaalias äriühingu Olybet Italia S.r.l., mille aktsiakapital on 10 000 eurot. OEG omab läbi tütarühingu 100% Olybet Italia S.r.l. aktsiatest.

Tütarühingu asutamise eesmärgiks on juriidilise platvormi arendamine seoses OEG kontserni tegevuse laiendamisega kaughasartmängude turgudel.

Tütarühingu asutamine ei oma otsest mõju OEG kontserni majandustegevusele. OEG juhatuse ja nõukogu liikmed ei ole tütarühingu asutamisest muul viisil isiklikult huvitatud,” seisis lühikeses ja konkreetses börsiteates.

Hasartmängu-uudiseid vahendav portaal calvinayre.com kirjutas neljapäeval, et Olympic Entertainment Group plaanib siseneda Itaalia online-panustamise turule. Kuigi Olympicul on juba Olybeti kaubamärgi all tegutsev .it laiendiga lehekülg, siis Itaalia keele tuge lehel pole.

Olympic on Itaalias füüsiliste äridega kohal olnud juba aastaid ning 2017. aastal tehti Itaalias käivet 30 miljoni euro eest, mis jäi maha ainult Eestis ja Lätis näidatud käibenumbrile.

Itaalia teatas eelmisel kuul, et turule paisatakse 120 uut litsentsi internetipõhise hasartmänguga tegelemiseks. Taotlusi saab esitada kuni 19. märtsini, kuid seni on väidetavalt huvi olnud selle vastu leige ja esitatud on “vähem kui 10 sooviavaldust”.

Litsents maksab 200 000 eurot ning see kehtiks aastani 2022. Taotleval ettevõttel peab ühe eeldusena olema kehtiv online litsents mõnes Euroopa liidu riigis ning aastane käive peab olema vähemalt 1,5 miljonit eurot. Kui neid standardeid ei suudeta täita, siis tuleb lauale panna 1,5 miljoni euro suurune pangagarantii.

Portaali hinnangul lootis Itaalia valitsus, et vähemalt pool litsentsidest suudetakse maha müüa ettevõtetele, kes juba praegu turul tegutsevad ning kelle litsents on lõppemas, arvestades, et Itaalia veebipõhiste hasartmängude turg kasvas mullusel aastal koguni 60%.

 

Allikad: Nasdaq Baltic, CalvinAyre.com, AgiMeg.it.

scroll to top