fbpx
Close

Jaak Roosaare: ma ootaks Olympicu aktsiate müümisega, kuni vesi selgineb

Avatar

Esmaspäeval, 19. märtsil avaldati Nasdaq Balticu börsi vahendusel teade, et Olympic Entertainment Groupi suuromanikud Armin Karu ja Jaan Korpusov on oma osalust maha müümas ning ostjaks olev Odyssey Europe AS teeb vabatahtliku ülevõtmispakkumise ka väikeaktsionäridele hinnaga 1,9 eurot aktsia kohta.

“Ostja teeb kõigile Olympicu aktsionäridele ülevõtmispakkumise sama hinnaga ehk 1,9 eurot ühe aktsia kohta. Ülevõtmispakkumise täpsed tingimused esitatakse ülevõtmispakkumise prospektis ja ülevõtmispakkumise teates, mille ostja avaldab esimesel võimalusel pärast vastavale dokumentatsioonile Finantsinspektsioonilt nõuetekohase kooskõlastuse saamist,” seisab hommikul avaldatud börsiteates.

“See tähendab seda, et suuromanikud on nõus oma aktsiad 1,9 euroga ära müüma ja pärast seda on uuel omanikul plaan börsilt lahkuda ehk siis eeldatakse, et saadakse kokku ka piisavalt suur osa väikeaktsionäride aktsiaid,” kommenteeris tuntud Eesti väikeinvestor Jaak Roosaare portaalile Rahajutud.ee.

Roosaare oleks enda sõnul eeldanud vähemalt 15-20% kõrgemat väljaostuhinda või vähemalt erakorralist dividendi. Päris kohe ei soovita ta väikeaktsionäridel aga müüma tõtata: “Ma ootaks veidi, kuni vesi selgineb. Nüüd on 1,9 eurot põhi olemas, alla selle hind vaevalt kukub. Aga hind võib tõusta, kui mingi uus areng selgub.”

Ülevõtmispakkumise tegemise eeldatav kuupäev on börsiteate kohaselt 4. aprill 2018 ja eeldatav pakkumise periood algab 4. aprillil ja lõppeb 2. mail. Ülevõtmispakkumise eeldatavaks väärtuspäevaks on 10. mai.

Tehingu oluliseks tingimusteks on muuhulgas ostja kavatsus lõpetada Olympicu aktsiate noteerimine Nasdaq Tallinna Börsi põhinimekirjas ning kavandatava noteerimise lõpetamise otsustamiseks kutsutakse kokku erakorraline üldkoosolek.

Kui asi läheb börsilt lahkumiseni, siis on Jaak Roosaare seda meelt, et tasub aktsiad pigem müüa: “Ma ise pigem müüks siis ikkagi ära. Ilma börsita on raske väikeaktsionäril infot saada ja aktsial puudub ka likviidsus.”

“Aga börsilt lahkumiseni on veel aega,” ei kiirustaks Roosaare antud otsust veel vastu võtma.

Olympic Entertainment Groupi (OEG1T) aktsia oli Balti börsil esmaspäeval selgelt kõige aktiivsem väärtpaber, kui kokku tehti 301 tehingut, milles vahetas omanikku peaaegu 2,2 miljonit aktsiat väärtuses 4,15 miljonit eurot.

Võrdluseks, käibelt järgmine oli Tallink Gruppi aktsia, millega tehti 30 tehingut, koguväärtusega 0,53 miljonit eurot.

scroll to top