fbpx
Close

Olympicu nõukogu: 1,9 eurot on õiglane ja mõistlik hind!

Avatar

Olympic Entertainment Group saatis kolmapäeval välja börsiteate, mis kandis pikka ja loisevat pealkirja “Olympic Entertainment Group AS-i nõukogu arvamus vabatahtliku ülevõtmispakkumise kohta”, kus muuhulgas teatati ametlikus tekstis, et nõukogu arvates oli OEG ülevõtupakkumisel välja käidud hind 1,9 eurot aktsia kohta igati okei.

“Kõik nõukogu liikmed on arvamusel, et OEG aktsiate eest pakutav hüvitis, st 1,9 eurot aktsia kohta, mis makstakse rahas, on õiglane ja mõistlik, arvestades, et aktsiate eest pakutav ostuhind on 3,26% kõrgem kui OEG aktsiate viimase kuue kuu kaalutud keskmine börsihind enne ülevõtmise kavatsuse avalikustamist 19.03.2018, ning arvestades, et kaks suuraktsionäri (st OÜ HansaAssets ja OÜ Hendaya Invest) on sama pakkumise vastu võtnud ilma mis tahes täiendavaid tasusid või hüvitisi saamata. Seetõttu toetab nõukogu pakkumist ja soovitab aktsionäridel pakkumine vastu võtta, eriti arvestades ülevõtja kavatsust viia ühing börsilt ära ning lõpetada OEG aktsiate noteerimine Nasdaq Tallinna börsil,” seisis avaldatud dokumendis.

Lisaks kirjutati veel: “Kõik nõukogu liikmed, sealhulgas mõlemad sõltumatud nõukogu liikmed Jaan Korpusov ja Liina Linsi, on arvamusel, et pakkumine on OEG-le ja OEG ärivõimalustele kasulik. Novalpina Capital grupi kogenud juhtimismeeskond ja tugev kapitaliseeritus loovad soodsad tingimused OEG ja OEG grupi ühingute kasvuks ja arenguks. Nõukogu liikmete hinnangul ei ole ette näha, et pakkumine mõjutaks OEG töösuhteid. Pakkumise dokumentide kohaselt ei ole pakkumise tulemusel kavas töösuhete muudatusi ühegi OEG töötaja suhtes ning ülevõtja on viidanud, et ei kavatse muuta OEG registreeritud aadressi ega viia peakontorit Tallinnast teise asukohta üle, samuti ei kavatseta OEG võtmetähtsusega tegevuskohti teise kohta üle viia ega sulgeda. Grupi ühingute korporatiivse struktuuri osas kavandatavate muudatuste osas ei ole tõenäoline, et need mõjutaks töösuhteid.”

Kogu dokumenti saab lugeda SIIT.

Tegemist on puhtalt formaalsusega, sest mida OEG nõukogu muud ikka öelda saab, kui seda, et nende arvates see hind on õiglane. Muuhulgas on dokumendis ka kirjas, et nõukogu liikmed võtavad 1,9 eurose hinnaga tehtud pakkumise vastu ja müüvad enda valduses olevad aktsaid ära.

Kui arvestada, et börsifirmade puhul võiks ülevõtmispakkumiste puhul eeldada hetkehinnaga võrreldes umbes 20-protsendilist preemiat, siis tundub selle 3,26% eraldi väljatoomine veidi kummaline. Eriti, kui silmas pidada seda fakti, et ülevõtupakkumise hetkel oli Olympicu aktsia turuhind isegi veidi suurem kui see 1,9 eurot.

Väikeinvestorite jaoks lisab kogu olukorras veel tuska ka see, et kogu aasta jooksul, mil aktsiad olid investori valduses, teenitud kasum läheb ülevõtja taskusse ning senistel investoritel jääb tänavune dividendikevad selle võrra lahjemaks.

scroll to top