fbpx
Close

Olympic ja Tallink panid Balti börsi märtsis kihama

Avatar

Balti börsil oli märts väga tormiline kuu, kus suurte uudistega tulid välja Olympic Entertainment Group (OEG1T) ja Tallink (TAL1T). Need ettevõtted andsid põhiliselt tooni ka märtsi kauplemisstatistikas.

Kokku oli Balti börsil märtsis 21 kauplemispäeva ning enamus kauplemisaktiivsusest kandus Tallinna börsile. Kui kokku tehti 12 191 tehingut, siis üle poole (6856) nendest tehti Tallinna börsil listitud ettevõtetega. Vilniuse börsifirmadega tehti 4444 tehingut ja Riiale jäi vaid 891 tehingut.

Veel suurem oli vahe käibenumbrites: Tallinna börsitehingutes vahetas omanikku 33,62 miljonit eurot, Vilniuses 10,96 miljonit ja Riias kõigest 1,09 miljonit. Tallinnas ja Vilniuses oli tõus võrreldes veebruariga märkimisväärne, vastavalt 173% ja 84%. Riia tegi läbi 12% languse.

Tallinnas toimunud kauplemisaktiivsuse põhjust ei tasu kaugelt otsida, kui Olympicu ja Tallinki aktsiaid vahetas omanikku umbes 24 miljoni euro väärtuses – Olympic 17,6 miljonit ja Tallink 6,3 miljonit. Leedulaste Linas Agro Group järgnes 4,8 miljoniga ja Tallinna Kaubamaja veidi vähem kui 4 miljoniga.

Kaheksa Balti börsiaktsiat, viis Tallinna ja kolm Vilniuse börsilt, tegid üksinda märtsis rohkem käivet kui kogu kiratsev Riia turg kokku.

Märtsi seisuga on Balti börsi suurim ettevõte riigi suurosalusega leedulaste energiahiid Energijos Skirstymo Operatorius, mille turuväärtus on 785,49 miljonit eurot. Korraliku languse läbi elanud Tallink on 730,17 miljoni euroga teisel ja Telia Lietuva 664,18 miljoni euroga kolmandal kohal.

Kogu märtsi statistikaga saab tutvuda SIIN.

scroll to top