Close

Millistel riikidel on kõige enam Hiina krüptokaevanduste piiramisest võita?

Hiina riigi järjest suurenevad piirangud on bitcoini kaevandajad sealt minema peletamas ning pannud neid otsima uusi sobivaid kohti, kuhu oma tehnika üles seada. Kuigi bitcoini kaevandamine neelab suurel hulgal energiat, tasub see tegevus krüptovaluutade senist hinnatõusu arvestades endiselt ära.

Bitcoini kaevandamisel on olnud positiivne mõju lausa riikide majandustele. Selle abil on mitmed suurtest keskustest eemal asuvad linnakesed saanud oma elu taas käima tõmmata, sest suuremate bitcoinikaevanduste juurde on olnud tarvis luua ka tugistruktuure.

Investopedia tõi välja kolm riiki, kes võiksid kõige rohkem kasu saada sellest, et Hiina valitsus üritab bitcoini kaevandusi riigist välja sundida. Artikli lõpus heidame pilgu ka seni laiemasse meediasse jõudnud Eesti krüptorahakaevandustele.

Kanada

Kanada täidab enamus nõudeid bitcoini kaevandamiseks. Lisaks sellele, et elektrienergia on seal suhteliselt odav, on Kanadas külm kliima, mis on väga oluline bitcoinide kaevandamisest üle kuumenenud arvutiriistvara jahutamiseks.

Erinevate andmete kohaselt on Quebeci provints viimasel ajal kohale meelitanud mitmeid kaevandusi, kuna seal toodetakse 10 aasta jooksul 100 teravatt-tunni jagu eneriat, mis jääb kasutamata. Väidetavalt on juba 35 erinevat krüptorahasid kaevandada soovivat ettevõtet saatnud oma pärnigu kohalikule energiaettevõttele HydroQuebecile.

Maailma suurim bitcoini kaevandamisega tegelev ettevõte Bitmain on ühenduses olnud juba ka Kanada võimudega. HydroQuebeci esindaja on avalikult kinnitanud, et nende piirkonda soovib oma kaevandust üles seada 3-4 maailma suurimat tegijat.

Šveits

Viimasel ajal on Šveits ennast üles seadnud kui krüptorahade esmapakkumiste (ICO) sihtriigina. Nüüd üritatakse meelitada enda juurde ka bitcoini kaevandajaid. Varem mainitud Bitmain on ennast sisse seadnud väikelinna Zug, mida kohalikud hüüavad Crypto Valley (Krüpto org).

Šveits toodab palju hüdroenergiat, kuid elektrihinnad on pigem kallid. Tööstustele pakutakse elektrit aga hulgihindadega ning Šveitsi soov tõusta Euroopa krüptorahade keskuseks, annab soodsa pinnase veel paremate hinnatingimuste kauplemiseks.

USA

Hiina kaotus võib osutuda USA võiduks, kui Bitmain on oma kontori sisse seadnud ka maailma võimsamas riigis. Washingtoni osariik pakub bitcoini kaevandajatele ideaalseid tingimusi, kui laialt on levinud hüdroenergia ja kliima on jahe.

CNBC info kohaselt on väikelinn Wenatchee kerkinud tõeliseks bitcoini keskuseks, kui juba tegutseb seal kümmekond USA suurimat kaevandust ning veel 75 ettevõtet on märku andnud oma soovist seal kaevandus püsti panna.

Mida tehakse Eestis?

Kõige värskema uudisena avaldas Äripäev 15. jaanuaril loo, et Eesti kapitalil põhinev ettevõte Nordcoin Mining OÜ paigaldas krüptoraha kaevandamiseks vajaliku konteinerpargi Viru Keemia Grupi territooriumile.

Portaal Geenius teatas eelmise aasta septembris, et Pakri poolsaarele plaanitakse Jaapani ärmisste poolt krüptorahakaevandust, mis töötaks Ethereumi platvormil. Samad mehed teatasid aasta lõpus laienemisest ka Ida-Virumaale.

Mäletatavasti puhkes ülemöödunud aastal suur skandaal, kus tuli välja, et Pärnu haiglas kasutati kuute arvutit, et salaja bitcoine kaevandada. Tegemist oli mahult tähtsusetu, kuid märgilise looga.

scroll to top