fbpx
Close

Mängides suureks – harivad huvialaringid ja kursused lastele

Avatar

Manta Maja inspireeriv keskkond pakub noortele põnevaid huvialaringe ja koolitusi, kus ringitegevusi viivad läbi oma valdkonna spetsialistid.

Esmaspäeviti toimub Manta Majas robootika huvialaring, kuhu on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes tunnevad huvi robootika ja masinaehituse vastu. Ringitegevuse eesmärgiks on viia osalejad kurssi mehhatroonika alustega ning anda lastele piisav oskus haridusrobotite kasutamiseks tavakoolis. Eelneva saavutamiseks tutvustatakse robootika huvialaringis erinevate haridusrobotite ehitust ja programmeerimist. Robootika on võimalusterohke huviala, mis arendab ruumilist, loovat ja tehnilist mõtlemist ning õpetab tegevusi läbi mõtlema ja planeerima. Programmeerimine ei ole sugugi igav koodikirjutamine, vaid läbi erinevate mängude saab sellest lõbus ja haarav tegevus.

Olete kunagi mõelnud, kuidas rääkida lapsega rahast, kogumisest, investeerimisest, oma äri pidamisest? Esmaspäeviti Manta Majas toimuvas majandusmängude ringis saavad noored parema ettekujutuse meid ümbritsevast rahamaailmast läbi arendavate ja eakohaste lauamängudega. Noorematele on mõeldud mängud nagu Hotell, Happy Pigs, Farmer, Cashflow for kids ja Katani asustajad. Vanema vanusegrupiga mängitakse Cashflow, Power Grid, Aquire, Factory Manager jpt. Oluline on ka meeskonnatöö oskus ja selleks kasutame mänge nagu Pandemic, Scotland Yard, Forbbden Desert ja teised koostööoskuste arengut toetavad mängud.

Kolmapäevad on foto- ja videokursuste päevad – Manta Majas toimuvad vastavad kursused nii algklasside kui põhikooli noortele. Algklassidele suunatud foto- ja videograafia kursuse käigus õpitakse, millega on võimalik pilte ja videoid jäädvustad, kuidas kaamerat või nutiseadet õigesti käes hoida ja kuidas seda huvipakkuvale objektile suunata. Lisaks räägitakse erinevatest foto-ja videograafia liikidest ja selgitame välja, mis stiilid kursusel osalejatele kõige rohkem huvi pakuvad. Põhikooli noortele suunatud foto- ja videograafia kursuse käigus võrreldakse erinevaid kaameraid ja nutiseadmeid, millega on võimalik pildistada ning videoid filmida. Tutvustakse lähemalt kompositsioonist ja värvidest ning katsetatakse kaamerate erinevaid sätteid nii siseruumis kui välitingimustes. Kursuse jooksul õpitakse praktika käigus nii hetkede tabamist, kui ka nende loomist ning saadakse ülevaade ka erinevatest foto-ja videotöötluse programmidest ning äppidest.

Kõigi huvialaringide ja kursuste kohta leiab rohkem infot www.mantamaja.ee/koolitused.


8. septembril kell 11-14 on kõik lapsed oodatud Manta Majja, et koos tähistada uue kooliaasta algust! Kohapeal lõbustab lapsi ja jagab liiklusalaseid teadmiseid Lõvi Leo. Restoranis “Jah, Kallis” on koolialguse puhul lastele magusad eripakkumised ning lisaks on kõik sushid -20% odavamad.
Läbi antud ürituse soovivad Manta Maja ja restoran “Jah, Kallis” panustada turvalise elukeskkonna tagamisse jagades lastele vastavaid teadmisi ja oskuseid eesmärgiga mõjutada nende liikluskäitumist läbi mängulise ja atraktiivse viisi. Osalemine tasuta!

scroll to top