fbpx
Close

Jaak Roosaare Coop Panga IPO-st: ei maksa kohe täispositsiooni võtta

Avatar

Foto: roosaare.com

Taskuhäälingusaates “Edu Valem” käis sel korral külas ettevõtja, investor ja koolitaja Jaak Roosaare, kellega muuhulgas räägiti ka aktsiatesse investeerimisest. Päevakajalise teemana küsisime kogenud investorilt ka tema nägemust Coop Panga aktsiate avaliku pakkumise kohta, mis kestab käesoleva nädala reedeni.

Coop Panga aktsiaid pakutakse hinnavahemikus 1,15 – 1,30 eurot aktsia kohta ning lõplik märkimishind selgub emissiooni tulemuste avaldamisel. Palju on meedias ja erinevate ekspertide poolt arutatud, kas pakutav hinnavahemik on õiglane või tahab Coop Pank kapitali kaasata investori vaatenurgast liiga kallilt.

Roosaare on enda sõnul mõelnud, et näpuotsaga ta Coop Panga aktsiaid märgib, kuid päris sellist tunnet nagu kunagi Eesti Telekomiga, tal peal pole. “Pigem on meeles Arco Vara ja Eesti Ekspress ehk sellised turu tipus turule tulijad. Eesti Ekspressiga ma mäletan, et tegin endale Eesti Päevalehe aastatellimused, et saaks maksimaalselt palju aktsiaid,” meenutab Roosaare ettevõtteid, mis tänaseks IPO hinnast oluliselt madalamal kauplevad.

Ühe võimaliku strateegiana Coop Panga puhul näeb kogenud aktsiainvestor võimalust lühiajalist tõusu püüdma minna. “Ma ise katsetakski pigem seda meetodit, et kiirelt sisse, kiirelt välja. Ajalooliselt neid IPO-sid pole Eestis väga palju olnud, kus oleks aktsia miinuses avanenud.”

“Aga, kes tahab 10+ aastat aktsiat hoida, siis ei maksa kohe täispositsiooni võtta. Küll tuleb aeg, kus Coop Pank ja teised ka majanduslanguses pihta saavad. Siis saab reeglina panga aktsiaid palju odavamalt osta,” usub Roosaare.

Kuula “Edu Valemi” saadet:

scroll to top