fbpx
Close

Harju Elektri uudis nigelamatest majandustulemustest pani aktsia kukkuma

Avatar

Foto: Siim Semiskar

Kolmapäeval avaldas Harju Elekter (HAE1T) börsiteate vahendusel kontserni käesoleva aasta üheksa kuu ja viimase kolme kuu majandustulemused, mille tagajärjel tegi aktsia hind märgatava kukkumise.

Kuna 2017. aastal sai Harju Elekter PKC Group Oyj aktsiate müügist ühekordset finantstulu 24,8 miljonit eurot, siis võrdluses mulluse aastaga on üheksa kuu kasuminumbrid otseselt võrreldamatud. Aga, kui lahutada erakorraline tulu, siis ka võrreldav kasuminumber on tänavu ettevõttel vähenenud – 2017. aastal oli esimesel üheksal kuul see 3,3 miljonit eurot, tänavu 1,2 miljonit eurot.

Kui vaadelda vaid kolmandat kvartalit, siis mullu oli Harju Elektri käive juulist septembrini 31,2 miljonit eurot ja kasum selle juures 1,8 miljonit, siis tänavu on samad numbrid olnud vastavalt 29,3 miljonit ja 11 000 eurot.

Harju Elektri börsiteadet ja majandustulemusi saab täies mahus vaadata SIIT.

Harju Elektri aktsia reageeris uudisele langusega, kui kella 11 paiku käis hind päeva kõige madalamas punktis, 4,23 euro peal. Pärast seda hind veidi taastus ning sulgemishinnaks jäi 4,62 eurot, mis eilsega võrreldes oli -3,75%. Kokku tehti kolmapäeval aktsiaga 60 tehingut, 52 149 euro väärtuses.

scroll to top