fbpx
Close

EfTENi kinnisvarafondi aktsia puhasväärtus juunikuus vähenes

Avatar

Foto: EfTEN

EfTEN Real Estate Fund III AS avaldas hiljuti börsiteate vahendusel aktsia puhasväärtuse ning I poolaasta majandustulemused. Juuni lõpu seisuga on ettevõtte aktsia NAV 15,95 euro suurune. Fondi juhtkonna hinnangul on Covid-19 kriisist tulenev negatiivne majanduslik mõju fondi tulemustele väiksem kui seda algselt eeldati, mis on seotud nii EfTENi kinnisvaraportfelli hea hajutatusega sektorite ja riikide lõikes kui ka tugeva üürnikebaasi, hea kapitaliseerituse ja konservatiivse finantseerimisstrateegiaga. 

Börsiteatest selgub, et ettevõtte EPRA aktsia puhasväärtus (raamatupidamislik puhasväärtus ilma edasilükkunud tulumaksukohustust ja intressiderivatiivide õiglast väärtust arvestamata) oli 30.06.2020 seisuga 17,00 eurot. NAV vähenes juunis kokku 8,4%, s.h seoses dividendide väljakuulutamisega juunis toimunud üldkoosolekul 4,1% ning tulenevalt Covid-19 majandusliku ebakindluse mõjust kinnisvarainvesteeringute õiglase väärtuse hindamisele 5,1%.

Fondi konsolideeritud juunikuu müügitulu oli kokku 817 tuhat eurot ja EBITDA 640 tuhat eurot. Fondi konsolideeritud raha jääk kasvas juunis 9 tuhande euro võrra, sisaldades eriolukorra perioodil sõlmitud pangalaenude maksepuhkuste ajal tasumata jäänud laenumaksete tasumist juunis. Maksepuhkuste lõpetamine oli tingimuseks dividendimaksete kooskõlastamisel fondi laenuandjatega.

2020. aasta esimesel poolaastal teenis fond konsolideeritud müügitulu kokku 4,9 miljonit eurot ja EBITDA-d 3,8 miljonit eurot (2019 I poolaasta: 3,6 miljonit eurot). Sellest EBITDA kasvust on 0,3 miljonit eurot seotud airBalticu büroohoone ja Kekava logistikahoone lisandumisega ning 0,2 miljonit eurot on seotud Tähesaju Hortese üüritulu lisandumisega fondi kinnisvaraportfelli. EBITDA on Covid-19 kriisist ja sellest tulenevatest ajutistest allahindlustest võrreldes eelmise aastaga vähenenud 0,2 miljonit eurot. Kõik ajutised allahindlused lõpevad hiljemalt selle aasta septembris.

Loe täispikkuses börsiteadet SIIT.

scroll to top