fbpx
Close

Glasgows surnud väikeinvestorist õpetaja osutus salamiljonäriks

Avatar

Kes on lugenud soome investori Seppo Saario menukat raamatut “Kuidas ma investeerin börsiaktsiatesse” või Jaak Roosaare “Rikkaks saamise õpikut”, mäletab sealt kindlasti lugu Soome professorist Eino Jutikkalast, kes 2006. aastal 99-aastaselt surres pärandas koguni 22 miljonit dollarit Soome Teaduste Akadeemiale.

Kui hakati uurima, kust akadeemikuna üsnagi kitsastes tingimustes elanud mees sellise varanduse sai, selgus, et ta oli kogu oma elu investeerinud iga kuu börsiaktsiatesse ning polnud neid enam seejärel kunagi müünud.

Sarnase loo ühest Glasgows elanud õpetajast avaldas hiljuti Briti väljaanne Daily Mail, kes kirjutas huvitava artikli ühest vanast mehest, kes elu lõpus annetas heategevuseks suure summa raha.

Grahame Pincock oli üksikuna elanud tunnustatud kooliõpetaja, kes peamiselt aktsiaturgudel tegutsedes kogus suure varanduse, mis tema surmahetkel 90-aastasena oli väärt rohkem kui 7 miljonit naela.

Salamiljonärist mehe suurimaks aktsiapositsiooniks oli osalus joogitootja Diageos, mille väärtuseks oli üle 2,3 miljoni naela.

Ajaleht tegi pärast uudise teatavaks tulekut intervjuu ka mehe naabritega, kelle sõnul oli see väga ootamatu, et Pincock osutus miljonäriks, sest väliselt seda kuidagi näha ei olnud.

Nii Jutikkala kui ka Pincocki lood on innustuseks väikeinvestoritele, kes soovivad säästmise, investeerimise ja liitintressi abil ühel hetkel finantsvabaduseni jõuda.

scroll to top