fbpx
Close

Esimene Euroopa kanepi-IPO on investoriteni jõudmas oktoobris

Avatar

Kui Põhja Ameerika aktsiaturgudel on juba mõnda aega väga kuumaks teemaks olnud legaalse kanepisektoriga seotud ettevõtete aktsiad, siis Euroopas ootab esimene selline IPO alles ees.

Oktoobris saab taani firmast StenoCare esimene Euroopa kanepifirma, mis kasutab ära investorite ülemaailmset huvi kiirelt kasvava valdkonna vastu, listides oma aktsiad Kopenhaageni börsil.

Pressiteate kohaselt loodab alles 2017. aastal loodud ettevõte oma aktsiate noteerimisega koguda 18,6 miljonit Taani krooni ehk umbes 2,5 miljonit eurot. StenoCare oli esimene firma, mis sai Taanis õiguse kasvatada, toota ja importida meditsiinilist kanepit.

Enda kasvatuse plaanib firma püsti panna alles järgmisel aastal ning seni tegeletakse kanepiõlide turustamisega Taani apteekidesse ja haiglatesse.

Ettevõtte tegevjuht Skovlund Schnegelsberg sõnas Taani meedia vahendusel, et StenoCare kaasabki IPO vahendusel raha selleks, et püsti panna enda kanepikasvatus, mis võimaldaks neil paremini rahuldada taanlaste vajadusi ning paremini teenindada ka teisi Euroopa turge.

“Saksamaal ja teistes riikides on probleeme tarnekindlusega, kuna hetkel kogu maailma tootlikkus ei tule toime nõudlusega. Selleks, et Taani ja ülejäänud Euroopa turgude vajadused täita, peame saama valmis oma toodangu,” sõnas Schnegelsberg.

Tänavuse aasta alguses sai Taanist üks esimesi Euroopa riike, kes legaliseeris kohaliku kanepikasvatuse meditsiinilistel eesmärkidel. Samas, teised Euroopa riigid nagu näiteks Saksamaa, Suurbritannia, Tšehhi ja Itaalia on hakanud lubama meditsiinilise kanepiõli välja kirjutamist retseptiravimina, kuna teadlased on väitnud, et see aitab leevendada epilepsiat, kroonilist valu, sclerosis multiplexi ja keemiaravist tingitud iiveldust.

Põhja-Ameerika kanepifirmad on samuti selle valdkonna kiiretest arengutest kasu lõikamas, kui näiteks Tilray Inc (TLRY) sai loa müüa kanepiekstrakti Saksamaale, Canopy Growth Corp. (CGC) ja Aurora Cannabis Inc. (ACB) on samuti tugevalt Euroopa suunal laienemas, sõlmides Euroopa riikidega lepinguid, ostes üle kohalikke ettevõtteid ja avades uus kasvandusi.

StenoCare loodab, et nende IPO saab olema sama edukas, kui Põhja-Ameerikas nende valdkondade ettevõtetel on õnnestunud näidata. Septembris näitas kanepiaktsiate edu see, et esmakordselt murdis USA ja Kanada vastavate ettevõtete väärtpabereid ühendav Horizons Marijuana Life Sciences Index ETF (HMMJ) ühe miljardi piiri.

scroll to top