fbpx
Close

Eriolukorra piirangud Tallinna Sadama kaubaveole olulist mõju ei avaldanud

Avatar

Foto: Tallinna Sadam

Tallinna Sadam avaldas kolmapäeval börsiteate vahendusel II kvartali majandustulemused. II kvartalis läbis Tallinna Sadama sadamaid 5,4 miljonit tonni kaupa ja 531 000 reisijat. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas kaubamaht 2,5% ja reisijate arv vähenes 81,7%. Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul langes reisijate arv langes teises kvartalis järsult COVID-19 pandeemiaga kehtestatud liikumispiirangute ja riigipiiride ajutise sulgemise tõttu, kaubaveole aga piirangud olulist mõju ei avaldanud.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul COVID-19 pandeemiaga seoses tekkinud majanduskriis veel teises kvartalis Tallinna Sadama kaubaveole olulist mõju ei avaldanud. Teise kvartali kaubamahu kasvu mõjutas enim vedellasti kasv, samas vähenesid teiste lastiliikide mahud. „Tänu kaubavahetuse ja laevaliikluse säilimisele eriolukorra ajal õnnestus meil kaubaäris hoida stabiilset taset,“ ütles Kalm. Enim vähenenud puistlasti maht langes peamiselt teravilja ja väetiste mahu vähenemise tõttu, millest viimane oli seotud Venemaal tehaste ajutise sulgemisega COVID-19 pandeemiast tulenevalt.

Reisijate arv langes teises kvartalis järsult tulenevalt COVID-19 pandeemiaga kehtestatud liikumispiirangutest ja riigipiiride ajutisest sulgemisest märtsist. Alates mai keskpaigast, mil avati Eesti-Soome piir tööga seoses reisijatele, on reisijate arv hakanud tasapisi taastuma, kasvutempo on oluliselt kiirenenud juunis, kui avati piirid enamusele Euroopa riikidest saabujatele. „Kui juuni alguses oli meil 6-7 tuhat reisijat päevas, siis juuni lõpus oli see näitaja juba 18-20 tuhat, mis on ca 50% eelmise aasta juunikuu mahtudega võrreldes. Kasvu veab Tallinn-Helsingi liin, mis moodustab hetkel üle 95% kogu reisijate veo mahust. Jätkuvalt on suletud Tallinn-Stockholmi liin ja kruiisilaevade külastusi tuleb ehk mõni üksik alles hooaja lõpus,“ nentis Kalm. Poolaasta kokkuvõttes oli langus väiksem tänu stabiilsele esimesele kvartalile, kuna pandeemia hakkas reisijate veole mõju avaldama alles märtsi teises pooles.

Loe täispikkuses börsiteadet SIIT.

scroll to top