fbpx
Close

Elon Musk andis raskustes Facebookile omapoolse valusa hoobi

Avatar

-Elon Musk | Foto: Reuters/Scanpix

Sotsiaalvõrgustik Facebook on saamas üha uusi mainekujunduslikke hoope, kui andmekaitseskandaali kistud tehnoloogiahiid sai oma löögi kirja ka meie aja ühelt tuntumalt ettevõtjalt Elon Muskilt.

Nimelt otsustas Musk pärast ühe toetaja Twitteris esitatud küsimust kustutada Tesla ja SpaceX-i Facebooki lehed. Üle maailma on levimas liikumine #DeleteFacebook ning Musk on üks prominentsemaid isikuid, kes sellega avalikult kaasa läinud.

Esmaspäeval elas Facebook üle viimase nelja aasta suurima ühepäevase aktsiakukkumise. Gigantset firmat süüdistatakse 50 miljoni inimese andmete kogumises ilma nende teadmata ning selle informatsiooni kasutamises Donald Trumpi presidendikampaania hüvanguks.

Kuigi Facebooki looja Mark Zuckerberg võttis ka ise ametlikult sõna ning vabandas juhtunu pärast, lubades investeerida miljoneid dollareid, et olukorda parandada, siis kriitikute hulk aina paisub.

Kui üks jälgija küsis Muskilt Twitteris, kas ta kustutab Facebookist oma raketifirma ametliku lehe, siis vastas mees lühidalt: “Teen seda!” Musk lisas, et ei olnud üldse kursiski, et selline SpaceX-i ametlik leht üldse eksisteerib.

Kui järgmine jälgija saatis Muskile pildi Tesla Facebooki lehest ning küsis, kas ka see tuleks kustutada, siis polnud ka siin pikka vastust: “Muidugi, see näebki lame välja.” Pärast neid sõnumeid ei läinudki kaua aega, kui mõlemad leheküljed olid kustutatud.

Facebooki looja ja juht Mark Zuckerberg peab minema aru andma USA Kongressi ette ning hetkel on jätkamas langust ka ettevõtte aktsia. Reedel vajus firma aktsia alla 160 dollari. Näiteks esimesel veebruaril vahetas aktsia omanikke hinnatasemel üle 193 dollari.

scroll to top