fbpx
Close

EfTENi kolmanda kinnisvarafondi puhasväärtus juunis suurenes

Avatar

Foto: EfTEN

EfTEN Real Estate Fund III AS aktsia puhasväärtus (NAV) oli juuni lõpu seisuga 15,90 eurot. NAV suurenes juunis 3,7%. EPRA aktsia puhasväärtus (raamatupidamislik puhasväärtus ilma edasilükkunud tulumaksukohustust ja intressiderivatiivide õiglast väärtust arvestamata) on 16,92 eurot. EPRA NAV suurenes juuni jooksul 1,9%.

EfTEN Real Estate III fond teenis juunis 770 000 eurot müügitulu, mis jäi kuu varasemaga võrreldes samale tasemele. Fondi EBITDA oli juunis 589 000 eurot. EBITDA suurenes seoses väiksemate kaubanduskeskuste turustuskuludega, seisab börsiteates.

Juunis viis Colliers International Advisors OÜ läbi fondi tavapärase kinnisvarainvesteeringute hindamisprotsessi. Kinnisvarainvesteeringute väärtus tõusis ümberhindluste tulemusel 1,46 miljoni euro võrra (1,3%) ning oli peamiselt seotud paranenud rahavoogude prognoosiga.

Fondi puhaskasum on 2019. aasta juunis 1 713 000 eurot. Puhaskasum kasvas seoses fondi kinnisvarainvesteeringute väärtuse tõusuga.

Selle aasta esimesel poolel on EfTEN Real Estate Fund III AS teeninud 4,6 miljonit eurot müügitulu (13% ja 533 tuhat eurot rohkem kui eelmisel aastal samal perioodil). Tulu on tulnud nii uutest investeeringutest (Evolution büroohoone, ABC Motorsi müügi- ja teeninduspinnad) kui ka üüritulu suurenemisest Läti DSV kinnistul pärast juurdeehitust. Fondi EBITDA on selle aasta esimese kuue kuu jooksul kokku 3,6 miljonit eurot, mis on 12% kõrgem kui eelmisel aastal samal perioodil.

Lähtudes fondi dividendipoliitikast, mis näeb ette, et vabast rahavoost tasutakse minimaalselt 80% aktsionäridele dividendideks, saaks fond maksta 2019. aasta esimese poolaasta kasumilt kokku dividende 1 248 000 eurot, mis teeb aktsia suuruseks 30 senti aktsia kohta.

EfTEN Real Estate Fund III konsolideeritud varade maht oli juuni lõpu seisuga 128,2 miljonit eurot ning omakapital 67,1 miljonit eurot.

scroll to top