fbpx
Close

EfTENi III kinnisvarafond suurendas mais aktsia puhasväärtust

Avatar

Foto: EfTEN

EfTEN Real Estate Fund III AS avaldas 9.juunil börsiteate vahendusel aktsia puhasväärtuse (NAV), mis oli mai lõpu seisuga 17,42 eurot. EPRA aktsia puhasväärtus oli 18,53 eurot. Nii NAV kui EPRA NAV suurenesid mai jooksul 0,7%. Fondi mai finantstulemused olid head ning likviidsus hoolimata üüritulu langusest endiselt tugev.

Konsolideeritud üüritulu oli kokku 772 tuhat eurot, mis on 35 tuhat eurot enam kui aprillis. Mais jätkusid ajutised kokkulepped üüritulu alandamiseks nii logistika kui ka kaubanduse segmendi hoonetes, kuid Saules Miestase kaubanduskeskuse üüritulu taastus oluliselt ning jäi mais vaid 9% madalamaks selle tavapärasest tasemest. Võrreldes tavapärasel tasemel üürituluga, on Covid-19 põhjustatud eriolukorrast tulenevalt fondi konsolideeritud üüritulu ajutiselt langenud samuti 9% võrra, seisab ettevõtte börsiteates.

Seoses EfTEN Real Estate Fund III AS-i poolt plaanitava dividendimaksega kogusummas 2,7 MEUR (65 senti aktsia kohta) on fondi tütarettevõtted lõpetanud laenude maksepuhkused ning enamikes ettevõtetes makstakse juunis tagasi nii tavapärased igakuised põhiosad kui ka vahepealsel perioodi tasutama jäänud laenusummad. Fondi likviidsus on hoolimata üüritulu ajutisest langusest endiselt tugev, mistõttu fondijuhi ettepanek oli dividendimakset küll 21% võrra vähendada, kuid seda siiski mitte rohkem edasi lükata ning sõlmida laenuandjatega ajutiste laenude maksepuhkuste lõpetamise kokkulepped.

EfTEN Real Estate Fund III AS-i konsolideeritud raha jääk oli mai lõpu seisuga 10,9 miljonit eurot, millest 4,7 miljonit eurot moodustab viimasest aktsiaemissioonist laekunud investeerimata kapitali jääk. Seoses Covid-19 mõjust põhjustatud majandusliku ebakindlusega katkestas fondijuht märtsis kavandatud investeeringutega seotud läbirääkimised. Fondi kontol oleva kapitali investeerimine on fondijuhi selge prioriteet, kuid peame olema ka võimalikult konservatiivsed, et leida kapitalile turvaline investeering ka majanduslikult ebakindlal ajal.

EfTEN Real Estate Fund III AS-i konsolideeritud varade maht oli 31.05.2020 seisuga 141,6 miljonit eurot ning omakapital 73,5 miljonit eurot.

scroll to top