Kasiino on sama kindlalt saanud osaks ühiskonnast nagu seda on kirik või kokteilibaar. Õnnemängud on alati olnud osa inimeste meelelahutusest ja fortuunat on inimeste poolt üritatud kinni püüda juba aastasadu järjest. Ajaga on õnnemängude pakkujad koondunud ühtseteks asutusteks, mida nimetatakse kasiinodeks.
Kasiino on asutus, kus võimaldatakse klientidel teha panuseid erinevatel õnnemängudel olgu selleks siis Black Jack, ruletilaud või mõni mänguautomaat. Kuulsamad kasiinod maailmas asuvad Euroopa mõistes kindlasti Monacos ning Baden-Badenis Saksamaal. Ookeani taga asuvad tõelised kasiinohiiud Las Vegases, mis on ka maailma kasiinopealinn.
Kuidas töötavad kasiinod, millist teenindust ja meelelahutust seal pakutakse, saamegi teada käesolevast artiklist, kus võtame kasiinode toimimise luubi alla.
Suured kasiinod nõuavad suurt meeskonda
Et mõista kasiinode toimimist, siis peab aduma, kui palju inimesi töötab ühes suures kasiinos, näiteks Las Vegases. Kasiinokülastajatele luuakse ideaalne atmosfäär selleks, et tema saaks keskenduda sellele, mida ta tegema tuli – õnnemängude mängimisele.
See kõik tähendab ju meeletut hulka personali, kes taustal ja kulisside taga seda kõike loob.
Tuues välja vaid osa sellest personalist, siis esiteks ettekandjad, kes hoolitsevad selle eest, et klient saaks söönuks-joonuks vajadusel lauast või mänguautomaadi tagant tõusmata.
Lisa neile ülejäänud personal, rahavahetajad, klienditugi ja kindlasti tuleb ära mainida turvamehed. Seal, kus on tegemist suurte rahadega peab olema inimeste turvalisus garanteeritud maailma kõrgeimal tasemel.
Meenutagem, et kasiinosid külastavad lisaks lihtsurelikele ka maailmakuulsad kroonitud pead, näitlejad ja muud staariseisuses kodanikud, kelle turvalisuse eest kantakse ülimalt hästi hoolt.
Meie omal maal päris selliseid näiteid tuua ei saa, sest esiteks pole meil nii palju kasiinokülastajaid, et siia hotellisuuruseid kasiinosid ehitada. Kuid ka Eesti kasiino maastikul on väga esmaklassilisi asutusi, kus külastajale luuakse kihvt meelelahutuslik elamus.
Eks seda kõik ikka selleks, et Eesti kasiino külastaja tunneks end eriliselt ja et ta mäletaks sellest kogemusest just selliseid meeldejäävaid momente.
Kuna aga kõik eeltoodud asutused, töötajad, mängulauad ja kõik muu maksab üsna palju ja tõstab ülalpidamiskulusid, siis on kolinud paljud kasiinod internetti. Neid kasiinosid nimetatakse online kasiinodeks.
Maja võidab alati, aga kuhu läheb maksuraha?
Suures plaanis võidab maja alati – seda teab ju iga selgelt mõtlev inimene. Kuid mida saab sellest meie riik?
Eesti seaduste kohaselt võtab riik igalt kasiinolt 5% kasumist. See tundub väikese protsendina, kuid tegelikkuses tuleb maksurahaks kokku üsna suur summa.
Näiteks kasiinolitsentsi taotlemine MTA-lt läheb riigilõivu näol maksma pea 50 000 eurot.
Lisaks peab hasartmänguasutus tasuma iga mänguautomaadi ning laua eest, mis tal kasiinos üleval on.
Summad hasart- ja õnnemängude maailmas pole väikesed, sestap ka range regulatsioon riigiaparaadi poolt, et keegi ei kuritarvitaks võimalusi.
Tugevasti turvatud kasiinod
Oleme näinud tuntud filmist „21“, kus Kevin Spacey juhitud tudengite tiim kasutavad ära n-ö kaardilugemise taktikat ja teenivad kasiinode arvelt koletuid summasid. Tegelikult on kasiinod end selliste juhtumite eest üsna hästi kaitsnud. Esiteks on suured kasiinod otsast lõpuni täis kaameraid, mis filmivad sind iga võimaliku nurga alt nii hästi, et sa sellest ise arugi ei saa.
Kusagil on väljaõpetatud spetsialistid nende ekraanide taga ja otsivad keskendunult anomaaliaid, mis võib juhatada kellegi juurde, kes üritab petta. Neid juhtumeid on olnud ja enamasti ei lõpe need hästi. Kasiinod valvavad väga hästi oma suurimat vara – raha. Seega pole mõtet minna üle kavaldama süsteeme, mis on hästi kaitstud.
Naudi kasiinot kui meelelahutust
Kasiinomaailm on sillerdav, täis sära ja glamuuri. Meil siin kodumaal ei pruugi kasiinod sellist mõõdet välja anda, ent mujal maailmas on see nii.
Kasiinod on olnud ühiskonna osa ja küllap ka selleks jäävad. Saab ju ka riik oma osa õnnemängudelt teenitud tuludelt, mida suunatakse edasi kultuurivaldkonda, aidatakse kasiinosõltlasi ja toetatakse sporti.
Kasiinosid ja hasartmänge reguleeritakse riiklikul tasandil ning on riike, kus õnne- ja hasartmängud on hoopiski keelatud.