fbpx
Close

Uskumused head õnne toovate tegude ja sümbolite kohta

Avatar

Foto: AllClear55/Pixabay

Inimkonna ajaloo jooksul on mõned teod ja sümbolid kinnistunud kultuuris ja traditsioonides tähendusega, et need toovad head õnne. Kuidas see juhtub on erinevate kultuuride ja hasartmängude ajaloo põhjalikuma uurimise küsimus.

Kui sa tunned, et playin.ee/tasutaspinnid/ aadressilt enda jaoks mõne sobiva online kasiino, nagu näiteks Olybet, valimine ja õnnetoovate tegude või sümbolitega oma võiduvõimaluste suurendamine ka päriselt toimib, siis mis saab teistel selle uskumise olla. Üldiselt siiski arvatakse, et õnne otsustab pime juhus.

Alates punase taskurätiku kinkimisest sõbrale, kes soovib kasiinos õnne proovida, kuni õnne nimel täringute peale puhumiseni – siin on kõige levinumad ebausud, millele paljud mängijad hasartmänge mängides toetuvad.

Kasiinos punase riietuse kandmine

Usk, et punane on õnnelik värv, pärineb Aasiast ja on tõenäoliselt üks vanimaid selles nimekirjas. Hiina on selle ebausu kõige tõenäolisem sünnikoht, sest hiinlaste jaoks on punane õitsengu värv ja seetõttu ka õnnetoov värv.

Mida siis ebausklikud mängijad teevad? Oma võiduvõimaluste suurendamiseks kannavad nad sageli punaseid kingi, punast aluspesu, punaseid pükse või mõnda muud punast riietuseset. Mõned kasiinod lähevad isegi nii kaugele, et seda uskumust ära kasutada, värvides terved ruumid punaseks.

Õnnenumber seitse

Veel üks levinud uskumus on seotud numbriga 7, mis on õnnetoov sümbol paljudes erinevates kultuurides. Samuti on sellel numbril ka kasiinode jaoks eriline varjund. Peamiselt märkad sa seda siis, kui mängid kasiinos mänguautomaate. Paljude klassikaliste puuvilja sümbolitega mänguautomaatide puhul on sageli suurima väärtusega sümboliks kolmekordne 7. Kuid kolme seitsme abil 21 tulemuse saamine Blackjackis tähendab paljudes kasiinodes ka mängijale eriauhinda.

Kuidas hakati numbrit seitse õnnenumbriks pidama? Piibli uurijad on leidnud, et arv seitse tähistab Piiblis sageli lõplikkust või täiuslikkust. Surmapatte on seitse, Jumal lõi maailma kuue päevaga ja puhkas seitsmendal jne. Ka teised religioonid, sealhulgas judaism ja islam, toetuvad samuti suuresti sellele arvule.

Teise põhjuse võib leida arvu seitse matemaatilistes tunnustes. Seitse on paaritu ja algarv, mis tähendab, et seda saab täisarvulise vastuse saamiseks jagada ainult iseenda ja ühega.

Täringute peale puhumine

Seda tegevust võib kõige sagedamini näha kasiino täringute viskamise lauas. Filmid vastutavad selle õnnetoova tegevuse populaarseks muutmise eest. Levinud uskumus on, et kui sina või sinu kõrval olev kaunis daam puhub täringutele enne nende viskamist, saad visates tulemuseks soovitud numbrid.

Seletus sellele ebausule on lihtne, kuid selle päritolu on palju salapärasem ja ausalt öeldes ei ole keegi selle päritolu suutnud tuvastada. Võib-olla sai kõik alguse lihtsalt sellest, et mõni noormees üritas samas lauas mängiva neiu tähelepanu tõmmata?

Õnne saamiseks toida kummituse beebit

See võib tunduda päris veider, aga Hiina kasiinodes toidavad mängijad beebikummitust suhkruga enne, kui nad kasiinos mängimisega alustavad. Oot, mis kummituse beebi? Jah tõepoolest, hiinlased usuvad, et sinu selja taga istub mängulauas kummituse beebi ja kui toidad teda enne mängimist suhkruga, võib see sind õnnelikumaks muuta.

Rasedad toovad õnne

Naised on oma iluga üldiselt kasiinos mängijate hulgas õnnelikkuse sümboliks. On ju isegi Kreeka mütoloogias õnnejumalanna just kaunis naine nimega Tyche. Kuid Filipiinidel usutakse ka lisaks, et eriti suurt õnne toovad rasedad naised. Ebausklikud mängijad hõõruvad hea õnne nimel raseda kõhtu ja kui kasiinos on rase naine, siis ajab ta kogu halva energia minema ja toob mängijatele õnne.

scroll to top