fbpx
Close

Laenumaakler – priileivasööja või päriselt amet?

Avatar

Foto: Unsplash

Laenudest rääkimine on Eestlase jaoks tabu, sest kes see ikka soovib oma rahaasju ning fakti, et vajadus laenamise järele eksisteerib, kolmandate osapooltega jagada? Või nähes reklaame madala intressiga mõtled, miks mina sellise hinnaga ei saanud või parastad, et niikuinii valetavad… Kõlab tuttava olukorrana?

Täna räägime laenumaakleritest. Mis töö see on, kas ja kuidas nad tegelikult oskavad sinu ettevõtmisele abiks olla.

Esimene küsimus või õigemini teema, on laenude vahendaja roll tänases laenumaailmas. Kes see tegelane on ning miks me soovitame ärilaenude puhul konsultatsiooni eesmärgil just tema poole pöörduda? Me teame, et klassikalises mõttes tundub oma kodupanga esindaja poole pöördumine olla just see õigem ning turvalisem variant. Ei taha ju keegi hakata iga liigutuse puhul põhjalikke selgitusi jagama ning just seetõttu peetakse kodupanka sageli ainuõigeks variandiks, kuhu oma laenusooviga pöörduda.  On eeldus, et pankades „ebamugavaid“ küsimusi enam ei küsita, sest vajalik info on olemasolevatest infokanalitest neile niigi kättesaadav, „sellest on juba räägitud“ või on jäänud mulje, et kogu asjaajamine sujub just nende poole pöördudes kõige kiiremini.

Iga pangatöötaja esindab üksnes oma tööandjat ning kliendi või ettevõtte jaoks jääb seetõttu lauale üsna piiratud valik laenutooteid, rääkimata sellest, et pakutavad tingimused võivad olla vaid konkreetse panga kasust lähtuvad ning ei pruugi liigagi tihti arvestada laenaja individuaalseid soove kõige otsesemalt. Alati on ka variant, et pank keeldub laenu andmast.

Üha sügavamalt teemasse kaevudes kerkib esile järjekordne küsimus: miks mõnes olukorras võib olla tark otsus pöörduda kõrvalseisja ehk laenuvahendaja poole, mitte otse panka? Vastus on tegelikult üllatavalt lihtne – laenumaakleri näol on tegemist oma ala hinnatud spetsialistiga, kes teab laenamisest ning laenudest kõike, omab valdkonnas kõige adekvaatsemat ning ajakohasemat infot ning mõistagi oskab klienti suunata lähtuvalt tema hetkevajadustest õige finantsasutuse teenusteni. Samuti oskab ta hinnata erapooletult erinevaid pakkumisi, nähes kohe ära, kas tegemist on päriselt kasuliku pakkumisega just laenaja vaatevinklist või on tõeliseks kasusaajaks vaid pakkumise tegija. Kui muude keerukate küsimustega mistahes muus valdkonnas ollakse harjunud pöörduma vastava ettevalmistuse saanud professionaalide poole, siis miks ei peaks nii käituma ka laenudega seonduvalt? Karta pole midagi, võita aga seevastu palju!

Põhjus ning soovitud tulemus on mõlemal juhul ära vahetamiseni sarnased – leida kõigi jaoks parim lahendus ilma, et milleski järeleandmisi peaks tegema! Laenumaakler on see isik, kes teab turgu selgelt kõige paremini, oskab hinnata ühe või teise pakkumise osas selle akuutust ning mis kõige tähtsam, annab reeglina erapooletult soovitusi, kust ettevõttel parasjagu kõige tõenäolisem äritegevuse arendamiseks või turgutamiseks vajalikus summas laenu on võimalik saada. Aeg on raha ning seda oskab ilmselt iga ettevõtja hinnata, kui ei pea mahukat uurimustööd ise täies mahus ette võtma!

Tõele au andes pole laenumaaklerite ametiala esindajad enam mingi haruldus finantsmaastikul, mis tähendab, et nende usaldusväärsus on ajas kasvanud ning teenused järjest nõutumad. Fineto laenumaaklerid on spetsialiseerunud ärilaenude vahendamisele, mis tähendab, et nad omavad just selles kitsas valdkonnas parimaid teadmisi. Meie koostööpartnerite pagas on tänaseks kasvanud märkimisväärseks – meil on ca 30 aktiivset laenuandjat, kelle vahendusel on parimaid pakkumisi saanud erinevas suuruses ning arengujärgus olevad ettevõtted. Rahulolu ongi meie teenuse juures peamine põhjus, miks ikka ja jälle nõu saamiseks tagasi pöördutakse ning seda võibki pidada teatud mõttes meie kvaliteedi maamärgiks!


* Tegemist on Rahajutud.ee veebiportaali koostööpartneri poolt toetatud postitusega.

scroll to top