fbpx
Close

Warren Buffett: tugev majandus ei tähenda tingimata seda, et on hea aeg aktsiaid osta

Avatar

Telekanalile CNBC antud intervjuus tõid Berkshire Hathaway esimees Warren Buffett ja J.P. Morgan Chase’i tegevdirektor Jamie Dimon välja mitu põhjust, miks USA majadus on heas seisus.

Buffetti sõnul on majandus praegu väga tugev: “Ma ei ole hea järgmise kahe või kolme aasta ennustamises, kuid minu arvates pole küsimustki, et 10, 20 või 30 aasta pärast on USA majandus palju kaugemal kui praegu. Hetkel on äritegevus hea, selles pole küsimustki.”

87-aastane miljardär hoiatas, et tugev majandus ei tähenda tingimata seda, et on hea aeg aktsiaid osta: “Otsus aktsiaturu kohta tuleks teha eraldiseisvalt hetke majandustegevuse väljavaadetest. Ma ei usu, et peaksid ostma aktsiaid selle põhjal, mida arvad, et järgmised kuus kuud või aasta toovad.”

Dimon, kes on olnud J.P. Morgani tegevdirektor aastast 2005, nõustus Buffetti optimistlike kommentaaridega majanduse kohta, lisades, et tõusutrend võib kesta veel aastaid: “Ärikliima on peaaegu oma kõrgeimal tasemel, tarbija suhtumine on kõrgeimal tasemel, turud on väheste piirangutega, eluase on defitsiitne ja minu oletus on, et hüpoteeklaenuturg suureneb veidi.”

Kaks ärijuhti rääkisid, et majandusnäitajad jätkavad tugevate tulemustega. Näiteks kukkus töötuse tase 18 aasta kõige madalamale tasemele ja teise kvartali kasv võib jõuda 4,5 protsendini.

“Tarbijad on väga heas seisus, nende bilansiaruanne, sissetulekud ja palgad on tõusuteel, laenutasemed on madalad. Kõik laenud, mis on välja antud pärast suurt majanduslangust, on puhtad, olenemata sellest, kas tegemist on hüpoteeklaenuga, välja arvatud õppelaenud, mida annab valitsus,” rääkis Dimon. “Seega,” lisas ta, “tundub olukord päris hea.”

Rahajutud.ee kaasautor Rainer Kravets

scroll to top