fbpx
Close

USA ekspertide enamus usub, et majanduslangus 2020. aastal on vältimatu

Avatar

Associated Pressi aruande kohaselt võib 2020.aastal Ameerika Ühendriikides alata majanduslangus. President Donald Trumpi seadistatud märkimisväärsed maksukärped võivad majanduskasvu 2018. ja 2019. aastal suurendada, kuid 2020. aastaks jõutakse tõenäoliselt majanduslanguseni.

Selle tekkepõhjusteid on palju, kuid üheks mõjukamaks on USA beebibuumi ajal sündinud inimeste massiline pensionile minek ja tööviljakuse vähenemine, mida ära hoida ei ole võimalik.

45 majandusteadlase poolt koostatud raporti kohaselt kasvab majandus, mida mõõdetakse SKP-ga, kogu aasta jooksul ja järgmisel aastal. 2018. aasta eeldatav kasvumäär on 2,8%, kuid paneeli eelmise aasta märtsis tehtud prognoosi kohaselt pidi see sel aastal olema 2,9%.

NABE asepresident Kevin Swift selgitab, et paneeli liikmed ei suhtu USA majandusse optimistlikult ning arvavad, et langus võib tuleneda Trumpi karmist lähenemisest kaubandusele. Kolm neljandikku ekspertide kogust usub, et praegustel terase ja alumiiniumi impordile seadistatud trahvidel on majandusele negatiivne mõju.

Majandus on alates 2009. aastast kasvanud ning see tähistab Ameerika Ühendriikide ajaloos pikkuselt teist majanduskasvu. Kui kasv jätkub 2019. aasta juunini, on tegemist pikima kasvuperioodiga. Kuid kaks kolmandikku majandusteadlastest on kindlad, et 2020. aasta lõpuks majandus langeb ning 18% on seisukohal, et majanduslangus on kohal juba 2019. aasta lõpuks.

Nende ekspertide ennustuste võtmeks on arvamus, et Trumpi maksukärbetel on ainult lühiajaline tulu ja et sellest saadav kasu kaob umbes kahe aasta jooksul. Peale selle on tootlikkuse nõrgenemine ja pensionile jäämine üks peamisi tegureid, mis põhjustavad ekspertide pessimismi 2020. aasta majandusseisundi osas.

scroll to top