fbpx
Close

LHV maaklertegevuse juht pigem ei usu, et USA indeksfondid Kasvukonto valikusse naasevad

Avatar

LHV pank avaldas oma kodulehel teisipäeval paljude väikeinvestorite jaoks halva uudise, kui uute Euroopa Liidu õigusaktide tõttu ei saa alates 11. jaanuarist enam nende Kasvukonto teenuse vahendusel USA indeksfondidesse investeerida. Uurisime LHV maaklertegevuse juhilt Sander Pikkelilt olukorda veidi lähemalt.

“Muudatus on tingitud Euroopa Liidu õigusaktides sätestatud nõudest esitada tavaklientidele USA indeksfondide osas täiendavat infot, mida USA indeksfondide pakkujad ei ole valmis koostama. Kasvukonto on samas suunatud just tavaklientidele, mistõttu ei ole võimalik neid fonde edaspidi läbi Kasvukonto vahendada,” seisis LHV esialgses uudises.

Tekst sisaldas ka lauset: “LHV ei välista, et tulevikus on võimalik USA indeksfondide ostmine ka taastada.” Rahajutud.ee portaal küsis LHV maaklertegevuse juhi Sander Pikkeli käest, kui reaalseks peab tema seda võimalust, et USA indeksfondid ühel hetkel taas Kasvukonto valikusse tulevad.

“Selleks, et Kasvukonto vahendusel oleks uuesti võimalik USA indeksfondidesse investeerida, peaksid olemas olema investori põhiteabe dokumendid (KID-id). See info peaks tulema eelkõige fondivalitsejalt. Samas on mitmed suured fondivalitsejad teinud Euroopas kaubeldavad alternatiivsed sama indeksit jälgivad indeksfondid. Näiteks: iShares Core S&P 500 ETF sümboliga IVV (mis kaupleb USA-s) ja iShares Core S&P 500 UCITS ETF sümboliga SXR8, mis kaupleb Euroopas. Seega, pigem arvan, et fondivalitsejad ei ole neid dokumente vähemalt esialgu ise tegemas,” sõnas Pikkel. “Kuid LHV otsib veel võimalikke alternatiive.”

Kui palusime talt väikeinvestorile soovitust, kuidas talitada, kas müüa senised positsioonid maha või hoida neid lootuses, et olukord taas muutub, siis oli Pikkel oodatult diplomaatiline: “Soovitaksin investoritel eelkõige lähtuda oma esialgsest investeerimisideest. Võimalik müügiotsus peaks ka sellest sõltuma.”

“Hetkel oleme soodustuse küsijatele pakkunud võimalust oma väiksematest ära kaduvates instrumentides olevatest positsioonidest väljuda 1% teenustasuga kuni 31.03.2018,” laiendas Pikkel enda poolt Finantsvabaduse Facebooki teemas välja käidud vekslit ka konkreetse kuupäevaga.

scroll to top