fbpx
Close

Wall Street ennustab 2018. aastaks rekordini jõudvat pulliturgu

Avatar

Pärast viimase aasta kahekohalist tootlust, rekordmadalat volatiilsust ning vankumatut optimismi on maailma aktsiaturgudel 2018. aastal seda kõike raske ületada. Vaatamata sellele usuvad paljud Wall Street’i analüütikud, et S&P 500 indeks jätkab tõusu ka uuel aastal ning trügib järjest uute rekordite suunas.

Pulliturg tähistab järgmise aasta märtsis oma üheksandat sünnipäeva ning kui see pidu kestab augustini, siis saab sellest ametlikult ajaloo pikim, kirjutab portaal MarketWatch.

MarketWatch portaali poolt küsitletud analüütikud eeldavad enamuses S&P 500 indeksi jätkuvat tõusu, kuid sel aastal näidatud tempot enam ei ennustata.

Väljavaates, et aktsiahinnad jätkavad ka uuel aastal tõusu, on tugevad, kuna USA finantsturud on saamas tugevat tõuget ka valitsuse poolt läbi surutavatest maksumuudatustest. Teiselt poolt hakkab üha enam rolli mängima rangem rahapoliitika üle kogu maailma ning välistatud pole ka kuni 10-protsendiline ajutine korrektsioon.

Kui 2017. aastal oli S&P 500 indeks 15. detsembri seisuga kerkinud koguni 20%, siis aasta lõpuks kõigi aegade rekordit (2013) 29,6% tõenäoliselt kätte ei saada.

MarketWatch portaali poolt küsitletud analüütikud eeldavad enamuses S&P 500 indeksi jätkuvat tõusu, kuid sel aastal näidatud tempot enam ei ennustata. Keskmiselt eeldatakse 2018. aasta lõpuks indeksi tõusu 2819 punkti peale, mis oleks praegusest 2676 punkti tasemest 5,4% kõrgemal.

scroll to top