Close

VANA KULD: Kristi Saare | Millisel finantsvabaduse tasemel oled sina?

Kui finantsvabadusest räägitakse, siis keskendutakse sageli ainult lõppeesmärgile – mis kipub paljude ettekujutuses olema see hetk kui saab soojale saarele minema sõita ning jalad vastu seina üles lüüa, sest siis on kõik tehtud. Kui vaadata aga kus iganes punktis sa praegu oled ja kujutada teisel pool ette seda täielikku finantsvabadust, siis on sageli keeruline näha, millised individuaalsed sammud või vaheetapid punktide A ja B vahel on.

Seetõttu ongi lihtsam finantsvabaduse eesmärk lammutada väiksemateks tükkideks, et oleks võimalik aru saada, kas oled õigel teel ja kas oled õiges suunas liikumas. Iga hoomamatult suure eesmärgi saavutamiseks on oluline selle eesmärgi tükkideks lammutamine, et suudaksid kümnendite pikkusele ajajoonele lisaks kujutada ka ette, et mida täpselt võiks järgmine esmaspäev teha, et oma eesmärkidele lähemale jõuaksid.

Seetõttu olekski mõistlik vaadata üle, millised on erinevad finantsvabaduse tasemed, et saada teada millisele tasemele oled jõudnud ja mida edasi teha, et järgmisele tasemele jõuda. Välismaistes foorumites räägitakse palju rohkem erinevatest finantsvabaduse vaheeesmärkidest, kõige selgemad on näiteks FI ja ER jaotus – finantsvabadus vs varajane pensionile minek. Kui veidi mõtiskleda saab finantsvabaduse teekonna jaotada mitmesse enam-vähem loogilisse tasemesse, mida olen ingliskeelses finantsvabadusele keskenduvas maailmas korduvalt näinud erinevates vormistustes, algselt kirjeldas Get Rich Slowly ära kolm erinevat taset, hiljem lisasid teised blogijad sinna paar taset juurde.

Loe edasi SIIT.

Kes on Kristi Saare?

* “Vana kuld” rubriigis toome välja meie blogijate aastatetaguseid postitusi ja puhume neilt tolmukorra ära. Valime kirjutisi, mis on aegumatud ning võiksid kõnetada ka tänast lugejat.
scroll to top