fbpx
Close

LHV finantsportaal | Tallinna Sadama aktsiad jõuavad börsile

Avatar

Tallinna Sadam on aastaid riigile toonud kopsakalt dividende. See poliitika ei muutu ka pärast ettevõtte aktsiate noteerimist Tallinna börsil juuni keskel.

Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm on merehuviline mees. Töötades oma eelmisel ametikohal juhatuse esimehena Eesti Telekomis, mis asus kõrgel Lasnamäe nõlval, oli tal kabineti akna juures pikksilm, et käia lõõgastumiseks merele vaatamas. Ka nüüd, kui tema kabinet asub A-terminali kõrval kontorihoones, sisuliselt mere kaldal, on tal aknalaual kollast värvi binokkel. „Olen merehuviline ja mulle meeldib merd jälgida,” sõnab Kalm. Mere ääres on ka mehe Viimsi poolsaarel asuv kodu ning merel oli oluline roll Kalmu kandideerimisel Tallinna Sadama juhatuse esimehe ametikohale.

Oma varasemat töökogemust rakenda­des tegeleb ta Tallinna Sadamas tõsiselt digiteerimisega, et anda juurde kiirust ja paindlikkust. Kõik laevade kohta täidetavad dokumendid tulevad digitaalselt ja süsteem on X-tee kaudu ühendatud riigiametitega. Reisijate autode numbrid fikseerib kaamera ja vaid dokumentide kontrollimine käib käsitsi.

Loe edasi SIIT.

Mis on LHV finantsportaal?

scroll to top