fbpx
Close

Ülimalt mugav moodus registreerida LEI kood on nüüd tavapärasest soodsam!

Avatar

Foto: BalticLEI

Alates 2018. aasta jaanuarist ei saa juriidilise isikuna teha väärtpaberitehinguid ilma, et oleks registreeritud LEI kood. Kuna paljud Eesti väikeinvestorid investeerivad väärtpaberitesse ka ettevõtte alt, siis ei saa antud nõudest üle ega ümber.

BalticLEI pakub Rahajutud.ee lugejatele LEI koodi tegemisel soodustust! Täpsem info artikli lõpus!

Üks võimalus on minna koodi taotlema välismaiste pakkujate juurde, kus võib võita küll mõne euro, kuid kaotada lõpuks aega ja halvimal juhul ka närvid. Et mitte tekitada endale ebameeldivat olukorda, kus peab erinevate dokumentide skänneerimise ja saatmisega hakata tõestama, kes või mis sa oled, tasub kasutada teist ning oluliselt lihtsamat varianti.

Kes enda aega ja närvikulu kõrgelt hindab, selle jaoks on ideaalne võimalus oma ettevõttele LEI kood registreerida kodumaise vahendaja BalticLEI abil. BalticLEI veebilehel lubatakse, et registreerimise saab tehtud mõne minutiga ning LEI koodi saab kätte juba 24 tunni jooksul.

Rahajutud.ee tegi kogu protsessi algusest lõpuni läbi ning saame kinnitada, et veel lihtsamaks ja mõnusamaks on seda raske muuta.

Kohe pealehel pääseb LEI koodi registreerima või olemasolevat koodi pikendama.

Käesoleva eksperimendi tarbeks taotlesime ettevõttele LEI koodi esmakordselt ning vastavale nupule vajutades tuli järgmisena ette BalticLEI esmataotluse vorm. Kirja tuli panna ettevõtte nimi, registrikood, aadress ja esindaja andmed. Alustades ettevõtte nime kirjutamisega avanes rippmenüü, kust sai valida enda ettevõtte ning registrikood ja juriidiline aadress täideti automaatselt. Mugav!

Veidi edasi kerides tuleb otsustada, kas registreerida LEI kood üheks aastaks või teha endale elu koheselt võimalikult mugavaks ning valida kolme- või viieaastane periood. Seejärel tuleb nõustuda andmete töötlemise põhimõtete ja teenuse kasutamise tingimustega ning liikuda edasi allkirjastamise juurde. Mõne sekundiga sai Mobiil-ID abil ka see vajalik käik tehtud. Kui Mobiil-ID-d pole, siis piisab ka vanast heast ID-kaardist.

Viimasena jääb üle veel maksmine, mis on tehtud samuti väga lihtsaks. Valida saab nii pangalingi vahendusel tasumise kui ka arvega maksmise vahel. Aga enne seda on käesoleva artikli lugejatel võimalik endale hind soodsamaks teha, kasutades sooduskupongi RAHAJUTUD. Kood RAHAJUTUD võtab hinnast maha 10 euri + km!

Sooduskuponge pakub BalticLEI piiratud arvul (50 tk) ning need kehtivad kuni käesoleva aasta 30. novembrini. Tasub taotlus kohe ette võtta, et lõpuks soodushinnast mitte ilma jääda!

Koodi taotlus sai sisse antud nädalavahetusel ning kohe esmaspäeval laekus meiliaadressile kiri, et LEI kood on edukalt väljastatud. Lisainfona oli veel kirjas, et rahvusvahelises GLEIF andmebaasis on minu ettevõtte LEI kood leitav järgmisel päeval alates kella 15-st. LEI koodi saab kontrollida katuseorganisatsiooni GLEIF koduleheküljel SIIT.

Seega, kuigi BalticLEI poolt pakutav teenus on tõepoolest ülimalt kiire ja mugav, siis ei tasu koodi tellimist jätta viimasele minutile, kuna GLEIF andmebaasis on kood nähtav alles järgmisel päeval ning mitmed pangad pole valmis enne seda tehingukorraldusi vastu võtma.

Ja tehtud ta ongi!

Lihtsalt ja selgelt saab LEI koodi ja selle taotlemise kohta lugeda ka SIIT.

scroll to top