fbpx
Close

Tallinna Sadam maksab börsiloleku aja esimese dividendi isegi veidi suurema kui esialgu lubatud

Avatar

Foto: Tallinna Sadam

AS Tallinna Sadama nõukogu kinnitas juhatuse poolt esitatud 2018. aasta auditeeritud majandusaasta aruande. Auditeeritud aruandes ei ole kontserni finantstulemused võrreldes 27. veebruaril avaldatud esialgsete majandustulemustega muutunud, seisis ettevõtte börsiteates.

Tallinna Sadama 2018. aasta müügitulu oli 130,6 miljonit eurot, kasvades aastaga 9,3 miljonit ehk 7,7%. Kontserni kasum enne intresse, amortisatsioonikulu ning finantstulusid/-kulusid ja tulumaksukulu (EBITDA) oli 2018. aastal kokku 74,4 miljonit eurot ehk 11,8% suurem kui 2017. aastal. Aasta puhaskasumiks kujunes 24,4 miljonit eurot, mis jäi eelmise aasta puhaskasumile alla 2,0 miljoni euro võrra. Tallinna Sadama jaotamata kasum seisuga 31.12.2018 oli 42,1 miljonit eurot.

Müügitulu suurenemist mõjutasid kõige enam  jäämurdja Botnica töö juunist novembrini Kanada põhjaosas eskort- ja jääseire laevana ning ka vedellasti mahtude ja -tulude kasv. Aasta tulemusse andis olulise panuse ka suveperioodil Saaremaa liinil sõitnud lisalaeva reisidelt saadud tulu.

Ettevõtte üldkoosoleku poolt kinnitatud dividendipoliitika kohaselt plaanitakse maksta aastatel 2019 ja 2020 dividendi vähemalt 30 miljonit eurot ja alates aastast 2021 vähemalt 70% puhaskasumist. Sellest tulenevalt tegi Tallinna Sadama juhatus aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku makst dividendi 0,134 eurot aktsia kohta, kokku summas 35,242 miljonit.

Dividendide maksmisega seotud olulised kuupäevad avalikustatakse üldkoosoleku kutses hiljemalt 23. aprillil.

Tallinna Sadamale kuulub üks Läänemere suurimaid kauba- ja reisisadamate komplekse, mida läbis 2018. a 10,6 miljonit reisijat ja 20,6 miljonit tonni kaupa. Samuti kuuluvad kontsernile tütarettevõtted – OÜ TS Laevad, mis korraldab parvlaevaühendust Eesti mandri ja suursaarte vahel ning OÜ TS Shipping osutab jäämurdjaga m/l Botnica jäämurde ja konstruktsioonilaeva teenust Eestis ja offshore projektides. Tallinna Sadama gruppi kuulub ka jäätmekäitlusega tegelev sidusettevõte AS Green Marine.

2018. aasta suvel alustas aktsia hind tõusu ning saavutas oktoobris rekordilise väärtuse peaaegu 2,17 eurot. Alates novembrist on aktsia hind püsinud suhteliselt stabiilselt 2-2,15 euro vahel. Teisipäevane dividendiuudis investoritele meeldis ning see kergitas ettevõtte aktsiat veel peaaegu kahe protsendi võrra.

Graafik: nasdaqbaltic.com
scroll to top