fbpx
Close

Regulatsioonide tõttu kaovad LHV Kasvukonto valikust USA indeksfondid

Avatar

LHV pank avaldas oma kodulehel teisipäeval paljude väikeinvestorite jaoks halva uudise, kui uute Euroopa Liidu õigusaktide tõttu ei saa alates 11. jaanuarist enam nende Kasvukonto teenuse vahendusel USA indeksfondidesse investeerida.

“Muudatus on tingitud Euroopa Liidu õigusaktides sätestatud nõudest esitada tavaklientidele USA indeksfondide osas täiendavat infot, mida USA indeksfondide pakkujad ei ole valmis koostama. Kasvukonto on samas suunatud just tavaklientidele, mistõttu ei ole võimalik neid fonde edaspidi läbi Kasvukonto vahendada,” seisab LHV uudises.

Panga sõnul ei mõjuta muudatus juba olemasolevaid positsioone ning piiratud pole ka positsioonide sulgemine. LHV ei välista, et tulevikus on võimalik USA indeksfondide ostmine ka taastada.

LHV on oma uudises välja toonud ka fondid, mis antud keelu alla lähevad ning sarnased fondid, millega need asendatakse. Uusi fonde esimest korda kaasav Kasvukonto ostutehing toimub 17. jaanuaril vahemikus 17.00 – 19.00 ning pank soovitab uue valiku teha enne seda.

Täpsemalt saab lugeda LHV panga lehelt SIIT.

Täiendatud: Finantsvabaduse Facebooki grupis uuris väikeinvestor Kristi Saare LHV maakleri Sander Pikkeli käest, kas väikeste positsioonide likvideerimisel toimub müük senise hinnakirja järgi.

Pikkel vastas: “Väikseid positsioone saab müüa 1% teenustasuga. Aga soodustuse saamiseks tuleks kirjutada ENNE tehingut maaklerid@lhv.ee.”

scroll to top