fbpx
Close

LHV 2019. aasta finantsplaan ja viieaastane finantsprognoos näevad ette kiiret kasvu

Avatar

Foto: Siim Semiskar

Tallinna börsil noteeritud AS LHV Group (LHV1T) avalikustas teisipäeval börsiteate vahendusel käesoleva aasta finantsplaani ning ka viieaastase finantsprognoosi.

Finantsplaani järgi kasvavad grupi tulud 2019. aastal 5% ja konsolideeritud puhaskasum 1%. Erinevalt 2018. aastast ei prognoosi LHV tänavuseks suuri ühekordseid tulusid, kuid see-eest korralikku tavaäri kasvu.

2019. aastaks prognoosib LHV laenuportfelli suurenemist 29% ning konsolideeritud hoiuste kasvu 31% võrra. Hallatavate fondide mahu kasvuks prognoosib LHV 16%. LHV Groupi käesoleva aasta maksude-eelse kasumi prognoos on 32,4 miljonit eurot (+5% võrreldes 2018. aastaga).

Graafik: nasdaqbaltic.com

“LHV jätkab 2019. aastal kiire kasvuga. Finantsplaani kohaselt suurenevad laenud 262, hoiused 441 ning fondide mahud 193 miljoni euro võrra. Ootame 2019. aastast tugevat kliendibaasi kasvu ning klientide aktiivsuse suurenemist.

2019. aasta peamisteks tegevusteks on kliendibaasi kasvatamine ning aktiveerimine. Soovime kõnetada kasvavat hulka kliente, kellele läheb korda Eesti kapitali olulisuse suurendamine kohalike finantsteenuste pakkumisel. Teisalt oleme kujunenud finantsteenuseid eksportivaks ettevõtteks, meie Ühendkuningriigi ärisuund on kasumlik.

Ettevõtete puhul keskendume laenuportfelli kasvatamisele ning kaubanduse finantseerimise osakaalu suurendamisele. Keskendume klientidele, kellele on oluline nende äritegevuse sisuline mõistmine ning sellel põhinev finantseerimise struktuur. Finantsvahendajate ärisuunal jätkame tooteportfelli täiendamisega. Kliendibaasi kasvatamisel jätkame kliendipõhiste lahenduste pakkumist.

Pensionifondides on esikohal klientidele parima tootluse saavutamine. Oleme muutmas oma investeerimisstrateegiat, keskendudes senisest enam börsiväliste erakapitali investeeringute leidmisele,” kommenteeris LHV Groupi juhataja Madis Toomsalu.

Pikk prognoos – järgmised 5 aastat

Prognoosi kohaselt kasvavad grupi tulud järgneval viiel aastal keskmiselt 20%, samal ajal kui kulud kasvavad keskmiselt 11% aastas. Prognoosi kohaselt jõuab LHV konsolideeritud puhaskasum 2023. aastaks 74 miljoni euroni.

Graafik: nasdaqbaltic.com

“Viie aasta finantsprognoose oleme koostanud pidevalt, kuid avalikustame prognoosi teist aastat. Anname endale aru, et viie aasta jooksul võib ettevõte või seda mõjutav keskkond palju muutuda, kuid avalikustamise osas annab kindluse, et seni oleme reeglina suutnud oma prognoose ületada. Eelkõige aga annab pikaajalise prognoosi avalikustamine investoritele aimu, kuidas ja millisena näeme pikaajalisi trende ja tulemusi.

Kui eraldi välja tuua selgemini eristatava kolme aasta prognoosi, siis selle aja jooksul kasvavad laenude ja hoiuste mahud kahekordseks ning fondide maht suureneb poolteist korda. Neljandal ja viiendal aastal on prognoositud kolme aasta trendi hoidmist.

Järgmise viie aasta tulumaksueelseks konsolideeritud omakapitali tootluseks prognoosime vähemalt 20%, va 2019. aastal, mil antud tootlus ulatub 18%-ni. LHV kapitaliseeritus püsib tugev, prognoosis on eeldatud käimasoleva 45 miljoni euro suuruse võlakirjaprogrammi raames võlakirjade maksimaalset emiteerimist,” lisas LHV Groupi juhataja Madis Toomsalu.

LHV Group muudab 2019. aasta finantsplaani juhul, kui muutub tõenäoliseks planeeritava puhaskasumi rohkem kui 10% ulatuses erinevus finantsplaanist. Viie aasta prognoosi uuendab ettevõte taas 2020. aasta alguses või vajadusel koos 2019. aasta finantsplaani muudatustega.

LHV Groupi juhataja Madis Toomsalu kommentaare täies mahus saab lugeda börsiteatest SIIT.

scroll to top