fbpx
Close

Rahapuu blogi | Tallinna Sadama IPO mõtted, osa 3

Avatar

Tallinna Sadama IPO on tõeline suursündmus, mida äärmise delikaatsusega käsitletakse. IPO mahuks on veidi üle 86 miljoni aktsia, kuid tähelepanelikumad on märganud, et sellest 75,4 miljonit on täiesti uued aktsiad ning 11,3 miljonit on vanad ehk juba eksisteerivad aktsiad. IPO prospekti kohaselt on nendel 11,3 miljonil aktsial oma eesmärk.

Olgem ausad – riigil, pankadel ega minul või Sinul pole päris täpselt aimu kuidas Tallinna Sadama aktsia börsil vastu võetakse. Ettevõttel puudub turuhind, sest turutehinguid temaga eeskätt viimasel ajal tehtud ei ole. Sestap on paika pandud nn stabiliseerimisfond, mis koosneb 11 300 000 eksisteerivast aktsiast ning Swedbank ASil on Citigroup Global Markets Limited’i nimel võimalik kauplemise päevast alates järgmise 30 päeva jooksul hinda stabiliseerida.

Piltlikult öeldes võib Swedbank tekitada klaasist põranda, kust läbi hind järgmise kuu aja jooksul ei kuku, sest tulejõudu on kuni 11,3 miljoni aktsia ostmiseks. Hiljem jällegi müüakse ostetud aktsiad riigile tagasi. Selline käik peaks andma kõigile osapooltele aega uue turuhinnaga harjumiseks ja loodetavasti hoiab ära juhused, kus grupp investoritest on lugenud (näiteks Rahapuu blogist) mingi infot, millest info avaldaja ka liiga hästi aru ei pruugi saada (vähese kogemuse tõttu) ja seejärel paiskab aktsiad turgu. Seega, ärge imestage kui esimesel kauplemiskuul on tehinguaktiivsus ootamatult kõrge.

Loe edasi SIIT.

Mis on Rahapuu blogi?

scroll to top