fbpx
Close

LHV finantsportaal | Järgmine komistuskivi investorite teel

Avatar

Võimalik inflatsioonisurve, rahapoliitika normaliseerimine ja intressimäärade tõus, tugevnev dollar ning pinged kaubanduses on mõned olulisemad tegurid, mis on tänavu investorite rännaku mullusest palju konarlikumaks muutnud. Järgnevatel kuudel lisandub nimekirja veel Ühendriikide sügisesed vahevalimised.

6. novembril valitakse uuesti kõik USA esindajatekoja liikmed ning samuti läheb välja vahetamisele kolmandik senatist. Praegu kuulub kongressi ülemkojas ehk senatis vabariiklastele 100st kohast 51, samuti kontrollivad vabariiklased 23liikmelise ülekaaluga 435kohalist alamkoda ehk esindajatekoda, tänu millele on seadusandlik võim suutnud seista ühise rindena presidendi taga.

Ühest küljest toetab madal tööpuudus, suhteliselt hoogne majanduskasv ning lisaks aasta alguses vastu võetud maksureform vabariiklaste seljatagust. Kuid vastastele on antud ka üksjagu võimalusi ennast paremas valguses näidata, olgu need rohked Valge Maja ametnike lahkumised, uurimised Venemaa sekkumisest 2016.a presidendivalimistesse või protektsionistlikud sammud kaubanduspoliitikas.

Loe edasi SIIT.

Mis on LHV finantsportaal?

scroll to top