fbpx
Close

Rahapuu blogi | Kui kõik kasvavad: intressid ja palk!

Avatar

Äripäeva 11. juuli ajalehes kirjutati majanduskeskkonna rubriigis kriisiohust. Õigemini sellest, kuidas ettevõtja kriisiohtu ei pelga ja pigem tuleb kohaneda.

Kuivõrd majanduselu on tõepoolest käima läinud, siis julgen väita, et muidu normaalselt jooksnud äritegevus on mõnevõrra kiilu jooksma hakanud. Eeskätt väljendub see probleemides, mis muidu on olnud vaka all ja nüüd ühtäkki üles kerkivad. Kuivõrd minu päevatöö on seotud logistikaga, siis saan nõudluse-pakkumise suhtelisusest aimu igapäevaselt, sest tegelen transpordivõimaluste leidmisega nii Baltikumis, Skandinaavias kui mujal Euroopas. Julgen kinnitada, et täna on määramatust palju enam kui varem, sh olles rääkinud mitmete autoveoettevõtetega, kus firmajuhid olude sunnil ka ise sõidavad, sest tööjõuturg on selline nagu ta on – rooli pole lihtsalt kedagi panna.

Jah, ühelt poolt on tegu suvega, kus üldiselt minnakse kollektiivpuhkustele, kuid teiselt poolt ei ole noored liiga varmalt valmis autojuhtideks hakkama. Hispaanias pidavat üle 50-aastaste autojuhtide osakaal olema juba 70% kõikidest autojuhtidest. Seega, kui tahad autojuhti leida, siis maksa. Sarnane loogika kehtib kõikides töövaldkondades, kus töökäsi on puudu. Eestis on kohati mureks ka tööjõukäte puudumine põhjusel, kus üha enam hakatakse ise ettevõtjateks.

Loe edasi SIIT.

Mis on Rahapuu blogi?

scroll to top